Geçen günlerde dünyanın en etkili twitter hesabının Elon Musk'a ait olduğunu açıklayan Notus'un verilerine göre Türkiye'nin en etkili 4 Twitter hesabı belli oldu.

BABALA TV DE LİSTEDE
Oğuzhan Uğur'un depremlerin ardından yaptığı yardım çağrılarıyla günlerce konuşulan Babala TV hesabının Twitter adresi ise listenin 9. sırasında yer aldı. Kendi hesabı listenin 57'inci sırasında yer alan Uğur, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda "Benim kanal beni geçti. Dünyanın en etkili 9. Twitter hesabı BabalaTV 1.2 milyar insana ulaşmak mı? Öh" dedi.


HALUK LEVENT 16. SIRADA
Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremlerde kurucusu olduğu Ahbap Derneği ile yaptığı yardımlarla adından söz ettiren Haluk Levent'in Twitter hesabı listenin 16. sırasında yer aldı. Twitter hesabından paylaşım yaparak takipçilerine teşekkür eden Levent, "Tweetlerimi beğenerek , ilgilenerek ve yaygınlaştırıp yorum yaparak beni dünyanın en etkili 16. kullanıcısı yapmışsınız. Teşekkür ediyorum canlarım" ifadelerini kullandı.

4.Kemal Kılıçdaroğlu

CHP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, dünya çapında 94. sırada Türkiye'de ise 4. sırada yer alıyor. Kılıçdaroğlu'nun hesabı benzer takipçi sayısına sahip hesaplara göre 25.6 kat daha fazla performans gösteriyor.

3. Galatasaray Spor Kulübü

Dünya çapında 86. sırada bulunan Galatasaray kulübünün twitter hesabı ise Türkiye içinde 3. sırada yer alıyor. Galatasaray'ın hesabı benzer takipçi sayısındaki hesaplara göre 20.9 kat daha fazla performans gösteriyor.

2. Recep Tayyip Erdoğan

Dünya çapında 72. sırada bulunan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ise Türkiye'de en etkili 2. hesaba sahip. Benzer hesaplara göre 14.3 kat daha fazla performans gösteriyor.

1. Pusholder

Eski Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Kılıçdaroğlu'nun seçim videosunu beğendi! Eski Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Kılıçdaroğlu'nun seçim videosunu beğendi!

Dünya çapında ise 19. sırada bulunan ve son dakika haberleri geçen Pusholder hesabı ise Türkiye'de 1. sırada yer alıyor. Benzer takipçi sayısına sahip hesaplara göre 331.9 kat daha fazla performans gösteriyor.