Kars, tarihi dokusuyla her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlayan bir şehir olma özelliğini sürdürüyor. Ancak, Türk Telekom'un altyapı eksikliği, özellikle turistlerin en çok ziyaret ettiği bölgelerde ciddi görüntü kirliliğine neden oluyor.

Türk Telekom'un Bu Hatasını Belediye Görmedi mi?  

Tarihi dokusuyla yıl içerisinde on binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlayan Kars, eskilerin güzelliği hatırına ilgi çekmeye devam ediyor.

Onca yatırıma rağmen yapılmayan bazı işlerin zarar verdiği tarihi kentin en çok turist alan bölgesindeki görüntü kirliliği dikkat çekiyor.  

İhtişamlı Kars kalesi ve güzergah üzerindeki tarihi binaları gezen turistlerin fotoğraf karelerine binalarda bulunan Telekom kutuları ve kabloları tüm çirkinliğiyle poz vermeye devam ediyor.
2023 yılında Kars Belediyesi’nin yapmış olduğu yol ve kaldırım yenilemesinde Türk Telekom fiber alt yapıyı yer altına almadığı ve bu kirliliğe neden olduğu iddia edildi.

Karsın Tarihi Caddesine Kimler Yazık Etti …

Kars Belediyesi tarafından 2023 yılı içerisinde yapılan Yusufpaşa Mahallesi Atatürk Caddesi Kale önü ve Faikbey Caddesi birleşimi olan bölgede asfalt ve kaldırım yenileme çalışması yapıldı. Bu süreçte ARAS Edaş bölgedeki alt yapı ve ışıklandırma çalışmalarını tamamladı. Kars Belediyesi’nin yaklaşık 50 Milyon TL bütçeyle yaptığı yol ve kaldırım yatırımı sürecine iddiaya göre Türk Telekom dahil olmadı. Çalışmaları vatandaşlar gibi seyreden Türk Telekom Kars yetkililerinin iş bilmezliği çalışmalar tamamlanınca ortaya çıktı.

Türk Telekom İl Müdürlüğü’nün çağımızın teknolojisi fiber dönüşüm hatlarını yer altına alma işlemini gerçekleştirmemesi şimdi ne olacak sorusunu akıllara getirdi. Bu cadde yeniden mi sökülecek? sökülür ise 50 milyon TL devlet zararının hesabı kimden sorulacak? Kamuoyu adına bir kez daha sormak istiyoruz; Yol ve kaldırım çalışmaları yapılırken Kars Belediye’si Türk Telekom’a altyapının tamamlanması için bilgi verdi mi? verdiyse neden alt yapı tamamlanmayarak Kars’ın tarihi dokusuna zarar verildi? Aynı zamanda çağın teknolojisi fiber internetten bölge neden mahrum bırakıldı?
 

İstanbul'da toplu taşımaya zam yapıldı İstanbul'da toplu taşımaya zam yapıldı