Türk Telekom'un yönetiminde önemli bir değişiklik yaşandı. Türk Telekom Yönetim Kurulu Başkanlığı'na, Dr. Ömer Fatih Sayan'dan boşalan koltuğa Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Dr. İsmail İlhan Hatipoğlu getirildi. Ömer Fatih Sayan ise Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevine atandı.

1968 yılında Karaman'da doğan İsmail İlhan Hatipoğlu, eğitim hayatını Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye Bölümü'nde tamamladıktan sonra Maliye Bakanlığı'nda kariyerine başladı. Gelirler Kontrolörü olarak göreve başlayan Hatipoğlu, çeşitli görevlerde bulunduktan sonra Hazine ve Maliye Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevini üstlendi. Ayrıca, Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde yüksek lisansını tamamladı ve doktora çalışmalarına devam etti.

Kadın hakimle ilgili flaş gelişme. Cinsel birliktelik videolarıyla şantaj... Uyuşturucu partileri... Kadın hakimle ilgili flaş gelişme. Cinsel birliktelik videolarıyla şantaj... Uyuşturucu partileri...

Türkiye Denizcilik İşletmeleri Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkanlığı gibi önemli görevlerin yanı sıra, Hazine'yi temsilen AVEA Denetim Kurulu üyeliği gibi görevleri de yürüten Hatipoğlu, yüksek düzeyde İngilizce bilmektedir.

Türk Telekom'un yeni Yönetim Kurulu Başkanı olarak atanmasıyla, İsmail İlhan Hatipoğlu, şirketin stratejik karar alma süreçlerinde önemli bir rol üstlenecek ve telekomünikasyon sektöründeki deneyimini Türk Telekom'a aktaracaktır.