500.000 TL'yi faize yatıran ne kadar kazanıyor? İşte bankaların güncel mevduat faiz oranları 500.000 TL'yi faize yatıran ne kadar kazanıyor? İşte bankaların güncel mevduat faiz oranları

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK), zorunlu trafik sigortasında Temmuz ayında uygulanacak azami prim artışını belirledi. SEDDK'nın yayımladığı genelgeye göre, bu artış oranı %3,5 olarak tespit edildi.

SEDDK tarafından yayımlanan genelgede, "Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortasında tarife uygulama esasları hakkında yönetmeliğin geçici 11. maddesinin 2. fıkrası uyarınca 2024 yılı Haziran ayında araç grubu ve kullanım türüne göre uygulanan azami primler, 2024 yılı Temmuz ayı için %3,5 artırılarak uygulanır" ifadesine yer verildi.

Bu artış oranı, 1 Temmuz 2024 itibarıyla geçerli olacak ve sigorta primleri bu tarihten itibaren %3,5 artırılmış şekilde uygulanacak.

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK) tarafından belirlenen bu oran, zorunlu trafik sigortası primlerinin artışını sınırlamak amacıyla uygulanacak.

 Artış oranı 1 Temmuz 2024 tarihinden itibaren geçerli olacak.

Artış oranı, Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortasında tarife uygulama esasları hakkında yönetmelikte belirtilen geçici 11. maddeye dayanılarak belirlendi.