Bursa'da, 9 yaşındaki Trabzonspor formalı bir çocuğun yüzüne biber gazı sıkarak saldıran kişi tutuklandı. Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan açıklamada, soruşturma sonucunda şüphelinin 9 yaşındaki çocuğa karşı "kendini savunamayacak durumda olan mağdura karşı kasten yaralama" ve "silahla kasten yaralama" suçlarından daha önce 5 farklı olayda daha şüpheli olduğunun tespit edildiği belirtildi. Toplamda 6 ayrı suçtan dolayı şüpheli, Bursa Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edildi ve tüm suçlamalardan ayrı ayrı tutuklanmasına karar verildi.

Bakan Yerlikaya, Türkiye Barolar Birliği Heyetini Kabul Etti Bakan Yerlikaya, Türkiye Barolar Birliği Heyetini Kabul Etti

Olay, Bursa'nın Osmangazi ilçesi Dikkaldırım Mahallesi'nde gerçekleşti. 29 Ekim'de, 9 yaşındaki Yusuf Emir Bolat, arkadaşıyla birlikte kaldırımda otururken biber gazıyla saldırıya uğramıştı. Bursa Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, olayın ardından güvenlik kameralarını inceleyerek saldırganın V.İ. (31) olduğunu tespit etmiş ve şüpheliyi gözaltına almıştı. Tutuklama kararıyla şüpheli şimdi adli işlem sürecine tabi tutulacak.