Ankara'da, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde okuyan bir öğrencinin, bugün akşam saatlerinde yurt odasında ölü bulunduğu iddia edildi. Öğrencinin ölüm nedeni henüz resmi olarak açıklanmamış olup, intihar şüphesi üzerinde durulmaktadır. Olayın detaylarına ilişkin soruşturma devam etmektedir.
 

Bir süredir kendisine ulaşılamayan öğrenci İ.E.'nin ailesi tarafından yurdun arandığı ve yurt görevlilerinin öğrencinin odasına girdiğinde öğrencinin cansız bedeniyle karşılaştığı ifade ediliyor. 

Olay yerine savcı gelirken öğrencinin intihar ettiği iddia ediliyor. 

Nafakayı Unutunca Gözaltına Alınan Yaşlı Adam Hüngür Hüngür Ağladı Nafakayı Unutunca Gözaltına Alınan Yaşlı Adam Hüngür Hüngür Ağladı


Öğrencinin ölüm nedenine dair henüz resmi bir açıklama yapılmazken kesin ölüm nedeninin yapılan incelemeler sonucunda ortaya çıkacağı ifade ediliyor.

Hacettepe Tıp Fakültesi öğrencisi olduğu belirten İ.E.K'nın Sıhhiye Öğrenci Evleri olarak bilinen Hacettepe Öğrenci Yurdu'nda kaldığı belirtiliyor. 

Olayın duyulmasının ardından Hacettepe Üniversitesi Dayanışma Ağı "Bir arkadaşımızı daha kaybetmek istemiyoruz" diyerek öğrencileri saat 22.30'da Sıhhiye Kampüsü Yurtlar önünde bir araya gelmeye çağırdı.