THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Ahmet Bolat tarafından yapılan açıklamaya göre, havayolu şirketinde 7 yıl boyunca pilotluk görevinde yer alan ve Uzay’a çıkan ilk Türk astronot olarak tarihe adını yazdıran Alper Gezeravcı ile bir konuşma gerçekleştirdi.

Restoranlarda yeni dönem: "Eko Menüler" ile gramaj ve giyat düşüyor Restoranlarda yeni dönem: "Eko Menüler" ile gramaj ve giyat düşüyor

Bu konuşmaları sosyal medya hesabı üzerinden paylaşan Bolat, şunları belirtti:

"Az önce Uluslararası Uzay İstasyonu’na bağlanarak uzay macerası 5 gün önce başlayan ve uzaya çıkan ilk Türk olarak tarihe geçen Alper Gezeravcı ile görüştük. Biz millet olarak kendisiyle nasıl gurur duyuyorsak, markamızda da 7 yıl pilot olarak görev yapan astronotumuzun da bu gururun ve kendisine yüklenen sorumluluğunun farkında.

Hızla genişleyen filomuzda görev yapmış olması hasebiyle Alper Bey ile paylaştığım bir projeyi burada sizlerle de paylaşmak istiyorum. İnşallah 500’ncü uçağımızı, 90 yılı aşkın tarihimizde görev yapan tüm arkadaşlarımızın fotoğraflarını giydireceğiz. Her zaman söylediğim gibi markamızın başarılarının en büyük mimarı çalışanlarımız yani bizleriz.

Astronotumuz Alper Bey’e Uzay İstasyonu’ndaki yoğun programı arasında bize vakit ayırdığı için teşekkür ediyor orada gerçekleştireceği deneylerde başarılar diliyorum. Biliyorum ki kendisi, tarihimizde bir mihenk taşı olan bu olayın kahramanı olarak birçok gencimize ilham kaynağı olacaktır." şeklinde bu haberi duyurdu.