Yaklaşık olarak 13,5 milyon kişinin yaşadığı 10 ili etkileyen iki yıkıcı depremin yaralarının sarılması için bölgede çalışmalar aralıksız devam ediyor.

Depremin ilk saatlerinen bu yana sahadaki çalışmalara aktif olarak katılan Türk Hava Yolları, depremzedeler için yapacakları çalışmaları açıkladı. 100 konutluk Türk Hava Yolları Mahallesi projesi için çalışmalara devam ettiğinin belirtildiği açıklamada,  afetten etkilenen 1000 aileden birer kişiye Türk Hava Yolları ve İştirak şirketlerinde iş imkanı sunulacağı belirtildi.

Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

MetroPOLL Araştırma son anketini açıkladı! MetroPOLL Araştırma son anketini açıkladı!

"Türk Hava Yolları olarak, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve AFAD koordinasyonunda deprem bölgesinde 1000 konutluk Türk Hava Yolları Mahallesi projesi için çalışmalara devam ediyoruz. 75 milyon dolarlık bu bağışımızın yanında yeni bir proje müjdesi vermek istiyorum. Deprem bölgesinde afetten etkilenen 1000 aileden birer kişiye Türk Hava Yolları ve İştirak şirketlerinde iş imkanı sunacağız. Her yıl ihtiyacımıza binaen istihdam ettiğimiz çalışma arkadaşlarımızı, bu bölgelerden başvuran vatandaşlarımıza öncelik vererek istihdam edeceğiz. Kabin memurluğuna alacağımız arkadaşlarımıza da üç ay İngilizce eğitimini ücretsiz vererek, pozitif ayrımcılık yapacağız. Bunun gibi detayları olgunlaştırarak kısa zamanda resmi olarak ilan edeceğiz."