Türkiye Futbol Federasyonu'ndan yapılan yazılı açıklamada transfer döneminin 10 gün süreyle uzatılması için sözlü olarak onay alındığını, yazılı onayın beklendiği belirtildi. TFF'den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"FIFA'nın Futbolcuların Statüsü ve Transferleri Talimatı'nın ulusal düzeyde de bağlayıcı olan düzenlemelerine uygun olarak; profesyonel futbolculara ilişkin 2022-2023 futbol sezonu ikinci transfer ve tescil dönemi maksimum 28 gün olacak şekilde 12 Ocak 2023 - 8 Şubat 2023 tarihleri arasında belirlenmişti.

Ancak, ülkemizde yaşanan deprem felaketleri nedeniyle milli yas ilan edilerek 10 ilimizde OHAL kararı alınması sebebiyle; Federasyonumuz transferde olumsuzluklar yaşanmaması adına 06.02.2023 tarihinde FIFA'ya resmi bir şekilde başvuru yaparak, içinde bulunduğumuz transfer döneminin uzatılmasını talep etmiştir. Transfer dönemi 10 gün uzatılacak

Prof. Dr. Naci Görür'den Kastamonu depremi değerlendirmesi Prof. Dr. Naci Görür'den Kastamonu depremi değerlendirmesi

FIFA ile yapılan görüşmelerde transfer döneminin on gün süreyle uzatılmasına ilişkin sözlü olarak onay alınmış olup, yazılı onay süreci beklenmektedir"