TFF'den yapılan açıklamaya göre, Trendyol Süper Lig'in 26. haftasından itibaren, maç hakemlerinin VAR monitörüne çağrıldıkları anlara ait sesli ve görüntülü kayıtlar, büyük bir şeffaflık adımı olarak kamuoyu ile paylaşılacak. Bu uygulama, hakemin sahada yaptığı incelemeleri (OFR - On Field Review) kapsayacak şekilde sınırlı tutulacak. Bu sayede, hakemlerin VAR monitöründe inceledikleri pozisyonlara dair karar süreçleri, futbolseverlerle şeffaf bir şekilde paylaşılmış olacak.

Bilim ve Sanat Merkezleri İçin Ön Değerlendirme Sonuçları Açıklandı! Bİreysel Değerlendirme Süreci Başladı Bilim ve Sanat Merkezleri İçin Ön Değerlendirme Sonuçları Açıklandı! Bİreysel Değerlendirme Süreci Başladı

Kamuoyu ile Paylaşımın Detayları

Federasyonun bu tarihi kararı kapsamında, hakemlerin VAR monitörüne gittikleri ve inceleme yaptıkları tüm pozisyonlarla ilgili sesli ve görüntülü kayıtlar, haftanın tüm müsabakalarının tamamlanmasını takiben bir gün sonra, TFF'nin resmi YouTube ve Facebook hesapları üzerinden yayımlanacak. 

Futbol Dünyasından Olumlu Tepkiler

Karar, futbol otoriteleri, teknik direktörler, oyuncular ve en önemlisi taraftarlar tarafından sosyal medyada olumlu karşılandı.