Borcu Olanlar Dikkat! O tarihe kadar başvuru hakkınız var! Borcu Olanlar Dikkat! O tarihe kadar başvuru hakkınız var!

Kahramanmaraş merkezli iki yıkıcı depremin ardından yaraların sarılması için bölgeye giden Sakarya ve Niğde plakalı araçları örnek gösteren Uğur Arslan, yağma ve hırsızlıklara dikkat çekerek açıklamada bulundu. Oyuncunun verdiği örnek ciddi tepkilere neden olurken, Arslan sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı son açıklamada sözlerinin yanlış anlaşıldığını belirterek, bu dönemde konuşmamanın daha yararlı olabileceğini söyledi.

Ayrıca edinilen bilgiye göre Uğur Arslan hakkında Sakarya'ya yönelik hakaret ettiği gerekçesi ile Sakarya Barosu'nun suç duyurusunda bulunacağı aktarıldı. 

Uğur Arslan ne demişti?

 “Bir bakıyoruz; arabalar Sakarya plakalı, Niğde plakalı... Bu araç yardım verebilecek bir araç değil. Eski, dökük bir araç... Yaklaşıyorsunuz ve içi dolu. Nasıl dolu? Parça parça oradan, buradan toplama malzemeler, ağzına kadar camlarından dışarı kadar dolmuş... Biraz daha bakıyorsunuz birileri hala oradan bir şeyler getirip, arabanın içine tıkıyor. Plaka ne? Sakarya, plaka ne? Niğde, plaka ne? Başka bir şey..." 

Peş peşe gelen tepkilerin ardından Uğur Arslan ne paylaştı?

''Bugün Sakarya’dan çok sevdiğim dostlarım aradı. Televizyon programında yaptığım bir açıklama yanlış anlaşılmış. Sosyal medyada paylaşılarak suiistimal edilmiş, yanlış yönlere çekilmiş. Onu hemen düzeltmek istiyorum. Buraya kötü niyetle gelen yabancı plakalar ile ilgili bir konu vardı o anda konuştuğumuz ve ben o gün şahit olduğum birkaç kişi ile onların plakalarını zikrettim ekranda. Mesela, 'Sakarya ve Niğde plakalı bir şahıs ile başka illerin plakaları vardı, bunlar çok iyi niyetli gibi gözükmüyordu' dedim. Tabii ben burada o şahsı kastettim, Sakarya’yı tenzih ederek aslında o kelimeyi söyledim. Bunu zaten beni yıllardır yaptığım işleri bilenler ne demek istediğimi çok iyi anlıyorlar. Fakat ne yazık ki çarpıtılmış...

Sakaryalılara mal edilmiş, örnek verdiğim bir kötü insan. Dolayısıyla tekrar söylüyorum; eğer sürçülisan ettiysem affola, zor şartlar altında çalışıyoruz bizler. Günlerdir büyük sıkıntılar altında çalışıyoruz dolayısıyla sürçülisan olabiliyor, kusura bakmayın... Ayrıca Niğdeli arkadaşlardan hiç şikayet veya eleştiri gelmedi ama Niğde ismini de zikrettiğim için onlar da kusura bakmasınlar. Aslında şehir ismi zikretmemem gerekirdi, plaka ismi verirken, bir şahsı örnek gösterirken... Dediğim gibi; o bir şahıs örneğiydi, Sakarya’yı kastetmedim. Ben burada dün Sakarya’dan gelen arkadaşlarımla yardım dağıttım.

Belki de buraya en çok tırlar, yardımlar Sakarya’dan geliyor. Sakarya benim 2’nci memleketim, ben Sakarya’da üniversiteyi okudum, orada yıllarca kaldım. Orada çok sevdiğim dostlarım var, onlar beni uyardılar, mesaj attılar. Söz benim ağzımdan çıktı, hata benim hatam. O yüzden kanalı bu durumda suçlamak çok doğru olmaz, kanalımızı da suçlamayalım. Buradaki insanlar çok gergin, gergin olmakta haklılar çünkü acıları var ama görüyorum ki; ekran ve klavye başındaki insanlarda çok gergin. Dolayısıyla böyle bir dönemde ekranda olmamak, ekranda hiç konuşmamak çok daha doğru olacak...''