Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı, Kreş, Gündüz Bakımevi ve Anaokulu için İdari Teşkilatında İlk Defa Göreve Başlayacaklar İçin Yapılacak Sınavlar hakkında duyuru yayınladı.

Adayların başvuruda bulunabilmek için aşağıdaki şartları taşıması gerekmektedir:

Sınav ilanında belirtilen kadrolar için gerekli öğrenim şartını sağlamak.
Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
18 yaşını tamamlamış olmak.
Kamu haklarından mahrum bulunmamak.
Askerlikle ilişiği olmamak (askerlik çağına gelmiş erkek adaylar için).
Sağlık durumu, görevini yapmaya engel olmamak.
Yapılacak olan sınav için belirlenen diğer özel şartları taşımak.

Banka Kartınıza 2 Bin 500 TL Hediye Ediliyor! 31 Ekim'e Kadar Süreniz Var: Fırsatı Kaçırmayın! Banka Kartınıza 2 Bin 500 TL Hediye Ediliyor! 31 Ekim'e Kadar Süreniz Var: Fırsatı Kaçırmayın!


Başvurular, 31 Temmuz 2023 ile 11 Ağustos 2023 tarihleri arasında https://www.turkiye.gov.tr/tbmm-baskanligi internet adresi üzerinden elektronik ortamda yapılacaktır. Başvurular, şahsen veya posta yoluyla yapılmayacaktır.

Başvuru süresi içinde başvuruda bulunan adaylar, kadroya ilişkin öğrenim belgesinin bir örneğini (pdf, jpg vb. formatta) başvuru sisteminde kayıtlı e-posta adresleri üzerinden [email protected] adresine e-posta olarak göndereceklerdir. Belge ibrazında bulunmayan adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır.

Sınav ilanında herhangi bir değişiklik yapılması durumunda, değişiklikler http://www.tbmm.gov.tr internet adresinde ilan edilecektir.

İlgilenen adaylara ilanen duyurulur.