Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) ve Makine Kimya Endüstrisi Kurumu (MKE), kura usulüyle KPSS şartı olmadan çok sayıda personel alımı gerçekleştirecek. TBMM, 157 işçi alırken, MKE ise 395 işçi alımı yapacak.

TBMM tarafından yapılan duyuruya göre, 28 Mart 2024 tarihine kadar yapılabilecek başvurularla 157 sürekli işçi alımı gerçekleştirilecek. Aşçı, bahçıvan, bulaşıkçı, dönerci, garson, kuaför gibi çeşitli branşlarda istihdam sağlanacak.

Okulda ‘hızlı hamburger yeme’ yarışması: 1 öğrenci hayatını kaybetti Okulda ‘hızlı hamburger yeme’ yarışması: 1 öğrenci hayatını kaybetti

MKE ise Ankara, Kırıkkale ve Çankırı illerinde toplamda 395 işçi alımı yapacak. İlan kapsamında kimya prosesleri operatörü, makine teknolojileri operatörü, çelik ve pirinç üretim çalışanı, elektrik-elektronik bakım çalışanı ve tesis bakım çalışanı pozisyonları için başvurular kabul edilecek.

İlgili kurumlar, personel alımı için noter huzurunda dijital ortamda kura çekimi yapacaklar. Başvuru detayları ve ilanlar, kurumların resmi internet sitelerinde ve İŞKUR üzerinden erişilebilir durumda.