TBMM Başkanvekili Bekir Bozdağ, TİP Hatay Milletvekili Can Atalay'ın milletvekilliğinin düşürülmesi konusundaki eleştirilere parlamentoda cevap verdi. Bozdağ, 2011 yılında yaptığı bir konuşmada sarf ettiği sözlerin 13 yıl sonra gündeme getirilmesini haksızlık olarak değerlendirdi. Özellikle, o dönemdeki ifadelerinin zaman içindeki değişen siyasi atmosferde değerlendirilmesini eleştirdi ve FETÖ lideri Fetullah Gülen'e yönelik daha önceki açıklamalarını hatırlatarak, terör örgütleriyle mücadelesindeki kararlılığını vurguladı.

Bakan Yusuf Tekin: "Ücretli Öğretmenlere Kadro Verilmesi İle İlgili Bir Çalışmamız Yok" Bakan Yusuf Tekin: "Ücretli Öğretmenlere Kadro Verilmesi İle İlgili Bir Çalışmamız Yok"

Bozdağ, Can Atalay'ın milletvekilliğinin düşürülmesine odaklanan eleştirilere karşı çıkarken, kişisel bir hedef haline getirildiğini savundu. FETÖ ile mücadelede ortaya koyduğu iradenin altını çizerek, özellikle 15 Temmuz'daki darbe girişimi sırasında sergilediği meydan okuyuşu hatırlattı. Kendisine yönelik eleştirilere karşı alnının ak, başının dik olduğunu ifade eden Bozdağ, hukuki süreçle hesaplaşacağını vurguladı.