Antalya'da Su Fiyatlarına Yüzde 446 Zam Şoku Antalya'da Su Fiyatlarına Yüzde 446 Zam Şoku

Antalya'nın Serik ilçesinde Mustafa Kök (62), tartıştığı oğlu İsmail Kök'ü (26) tabancayla öldürdü. Olay yerine gelen ekipler gelene kadar oğlunun başında bekleyen Mustafa Kök, jandarma tarafından gözaltına alındı.

Olay, saat 18.00 sıralarında Haspınar Mahallesi’nde meydana geldi. Mustafa Kök ve oğlu İsmail Kök, park halindeki otomobilde tartışmaya başladı. Tartışmanın büyümesi üzerine Mustafa Kök, belindeki tabancayı çıkararak oğlunun boynuna ateş etti. Silah sesini duyan çevredekiler durumu hemen jandarmaya bildirdi.

İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri, İsmail Kök’ün sürücü koltuğunda oturur vaziyette hayatını kaybettiğini belirledi. Yan koltukta oturup ekiplerin gelmesini bekleyen Mustafa Kök, jandarma tarafından gözaltına alındı. İsmail Kök’ün cenazesi, Cumhuriyet savcısı tarafından yapılan incelemenin ardından Serik Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Olaydan önce Pınargözü Mahallesi'ndeki bir restoranda birlikte yemek yiyip alkol alan baba ve oğul, daha sonra İsmail Kök'ün kullandığı araçla Haspınar Mahallesi’ne doğru yola çıktı. Mustafa Kök'ün "Ben biraz uyuyayım" diyerek yattığı, uyandıktan sonra oğluyla yeniden tartışmaya başladığı öğrenildi. İsmail Kök’ün köye gelmemesi konusunda sürekli ikaz edilmesine rağmen her seferinde köye gelip anne ve babasına hakaret ettiği, bu yüzden tartışmanın çıktığı belirtildi. Tartışma sırasında Mustafa Kök, "Yeter artık seni öldüreceğim" diyerek belinden çıkardığı tabanca ile oğlunun boynuna ateş etti.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.