Meb personeline başarı, üstün başarı belgesi ve ödül verilmesine dair resmi yazının taşra teşkilatını gönderilmesi sonrası Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan sosyal medya hesabı üzerinden Meb’de Bir Şeyler Değişecek Mi? diye sordu.

İşte Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan'ın açıklamaları

Meb personeline başarı, üstün başarı belgesi ve ödül verilmesine dair resmi yazı 19.04.2022 tarihi itibariyle Personel Genel Müdürlüğü tarafından taşra teşkilatına gönderildi.

MEB Personeline Başarı, Üstün Başarı Belgesi ve Ödül Verilmesine Dair Resmi Yazı    MEB Personeline Başarı, Üstün Başarı Belgesi ve Ödül Verilmesine Dair Resmi Yazı

Eğitim-Bir-Sen  Doludizgin! O Üyeler Sendikadan Atılacak! Ya Diğerleri… Eğitim-Bir-Sen Doludizgin! O Üyeler Sendikadan Atılacak! Ya Diğerleri…

Bu Sene Kutudan Ne Çıkacak Çok Merak Ediyoruz

Çünkü; Tebliğler Dergisi’nin 2754 sayılı Temmuz-2020 sayısında yayınlanan ödül listesi ne göre, 2019 yılında ödüle layık görülen 7.576 MEB personelinin 5.169’u yani % 68,2’si aynı sendika üyesi idi.

Tebliğler Dergisi’nin 2763 Sayılı Temmuz-2021 sayısında yayınlanan listeye göre de 2020 yılında ödül alan 8.439 kişinin 5.606’sı yani %66,5'i yine aynı sendikanın üyesi idi.

Bu tablo üzerine “MEB’DE ÖDÜLLERİ KİM DAĞITIYOR?” diye sormuştuk.

Bakalım; MEB’de bir şeyler değişecek mi?

Yoksa müesses nizam (aynı tas aynı hamam) devam edecek mi?

Talip GEYLAN