Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, Ankara’da bir özel okulda bir öğrencinin öğretmenine karşı saygısız davranışları hakkında bir açıklama yaptı.“Eğitimde öğretmenin ağırlığı sağlanmadığı müddetçe eğitime dair her “projeniz” başarısızlığa mahkûmdur!” diyen Genel Başkan;  disiplin yönetmeliğinin, sınıf geçme ve yönlendirme süreçlerinin mutlaka “öğretimin” ve “eğitimin” ihtiyaç ve gereklerine uygun şekilde düzenlenmesi gerektiğini belirtti.

Genel Başkan Talip Geylan açıklamasında şunları belirtti:“Yıllardır söylüyoruz; geleceğimizi eğitimle inşa edeceğiz, eğitimin taşıyıcı kolonu da öğretmendir.

Öğretmenin itibarını korumak, aslında ülkemizin geleceğine sahip çıkmaktır.Velilerimize sesleniyorum: Öğretmene verdiğiniz değer, aslında çocuklarınıza verdiğiniz kıymettir.

Kendi geleceğinize, çocuklarınızın geleceğine, ülkemizin geleceğine dair en ufak bir kaygı taşıyorsanız; öğretmene sahip çıkarsınız!Kamu yönetimine sesleniyorum: Öğrenci müşteri, öğretmen tezgâhtar değildir!

Eğitimde öğretmenin ağırlığını sağlamadığınız müddetçe, eğitime dair her “projeniz” başarısızlığa mahkûmdur! Bunun için de disiplin yönetmeliği, sınıf geçme, yönlendirme vs. süreçleri mutlaka “öğretimin” ve “eğitimin” ihtiyaç ve gereklerine uygun şekilde düzenlenmelidir.

Eğitim Bir Sen'i Vesayete Teslim Eden 136 Kahraman Adam! Eğitim Bir Sen'i Vesayete Teslim Eden 136 Kahraman Adam!

Yoksa mı?

Bu gidişatın menzili; ÇÖKÜŞTÜR!”