Türkiye'de 2023'te 15 Milyon Cihazın IMEI Kaydı Gerçekleştirildi! İşte Rapora Göre En Çok IMEI Kaydı Yapılan Telefonlar Türkiye'de 2023'te 15 Milyon Cihazın IMEI Kaydı Gerçekleştirildi! İşte Rapora Göre En Çok IMEI Kaydı Yapılan Telefonlar

İstanbul Üsküdar'da düzenlenen Taksiciler Buluşması etkinliğinde konuşan Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum, İstanbul Taksiciler Esnaf Odası üyeleriyle bir araya geldi. Ancak, etkinlikte dikkat çeken bir diğer konuşmacı İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu oldu. Aksu'nun, taksiciler adına yaptığı konuşmada öne çıkan ifadeler şöyle:

"Tekrar taksimetreleri kurun, geliyor Murat Kurum."

Kurum'un konuşmasında, İBB yönetiminin taksi sorununu çözümsüz bıraktığını belirtmesi üzerine Aksu'nun açıklamaları geldi. Aksu, taksi esnafının desteğini açıkça ifade ederek, Murat Kurum'a güvendiklerini dile getirdi. Ayrıca Aksu, taksicilerin sorunlarına dikkat çekerek, taksi işletmeciliğinin İBB tarafından yapılamayacağını vurguladı.

Aksu'nun konuşmasında öne çıkan diğer ifadeler şu şekilde:

"Bize sahip çıkanı asla unutmayız."

"İBB, taksi sayısını artırarak sorunu çözmeyi değil, kendi bünyesinde bir şirket kurarak taksi işletmeciliği yapmak istemiştir."

"İBB taksicilik yapamaz, kanun bunu açıkça reddediyor."

"Ticari plakalar sadece şoförlük mesleğini geçim kaynağı olarak seçmiş gerçek kişilere tahsis edilebilir."

"İBB gerçek kişi midir? Elbette değildir, İBB bir tüzel kişiliktir, bir kamu kurumudur."

"Taksici esnafımız karşı karşıya kalmıştır."