Lüks yaşam tarzıyla tanınan sosyal medya fenomeni Dilan Polat, kara para aklama ve çeşitli suçlardan dolayı cezaevinde bulunuyor. Polat'ın kendine zarar verdiği iddiasıyla Adli Tıp Kurumu'na sevk edilmesiyle, tahliye edilip edilmeyeceği merak konusu oldu.

Adli Tıp Kurumu'nda 1,5 Saat Kaldı

Dilan Polat, geçtiğimiz günlerde sinir krizi geçirdiği ve kendini yaraladığı iddiaları üzerine cezaevinde kalmasının uygun olmadığı gerekçesiyle avukatı tarafından tahliye talebinde bulunmuştu. Ancak bu talep reddedilmişti. Yeniden yapılan bir tahliye başvurusunun ardından Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Polat'ın Adli Tıp Kurumu'na sevk edilmesine karar verdi.

Kadın hakimle ilgili flaş gelişme. Cinsel birliktelik videolarıyla şantaj... Uyuşturucu partileri... Kadın hakimle ilgili flaş gelişme. Cinsel birliktelik videolarıyla şantaj... Uyuşturucu partileri...

Dilan Polat, dün sabah saat 10.00'da Marmara Cezaevi'nden jandarma ekipleri eşliğinde Yenibosna'daki Adli Tıp Kurumu'na götürüldü. Burada yaklaşık 1,5 saat muayene edilen Polat, yeniden cezaevine geri gönderildi. Polat'ın iki hafta önce de tam donanımlı bir devlet hastanesinde detaylı bir muayeneden geçirildiği öğrenildi.

Tahliye Kararı Sağlık Raporuna Bağlı

Adli Tıp Kurumu'ndaki heyet, Polat'ın önceki tıbbi raporlarını da inceleyerek muayeneyi tamamladı. Hazırlanacak olan rapor, soruşturma dosyasına gönderilecek ve bu rapor doğrultusunda Polat'ın sağlık sorunları nedeniyle tahliye edilip edilmeyeceğine karar verilecek.

Olayın Geçmişi

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu'nun yürüttüğü soruşturma kapsamında, Dilan Polat ve eşi Engin Polat'ın da aralarında bulunduğu 12 şüpheli, 5 Kasım 2023'te tutuklanarak Marmara Cezaevi'ne gönderilmişti. Polat hakkında, Banu Parlak’ın işyerinin kurşunlanması ve komşularıyla yaşadığı kavgalar dahil olmak üzere birçok soruşturma başlatılmıştı. Polat ailesine yönelik açılan ilk soruşturma olan kara para aklama soruşturması kapsamında vergi usul kanununa muhalefet suçundan tahliye kararı verilmiş, ancak diğer üç suçtan tutukluluklarının devamına karar verilmişti.

Polat'ın Adli Tıp Kurumu'ndan gelecek rapor doğrultusunda serbest bırakılıp bırakılmayacağı ise önümüzdeki günlerde netleşecek.