Gece yarısı alınan karar doğrultusunda, memur maaşlarına 7.250 TL'den başlayan bir zam yapılmasına karar verildi. Yapılan bu zam, "Sosyal Denge Tazminatı" adı altında memurlara verilecek. Belediyelerde sözleşmeli ve kadrolu memur olarak çalışan personel için önemli bir gelişme yaşandı ve bu kapsamda yeni bir Toplu İş Sözleşmesi imzalandı.

Çaycuma Belediyesi'nde imza altına alınan bu kararla, memur statüsündeki çalışanlara müjde verildi. Yapılan düzenlemeye göre, memurlara 7.250 TL'den başlayan zamlar yapıldı.

İmzalanan Toplu İş Sözleşmesi'ne göre, aylık olarak:

Mekke'de aşırı sıcaklardan binden fazla hacı hayatını kaybetti Mekke'de aşırı sıcaklardan binden fazla hacı hayatını kaybetti
  • Başkan Yardımcılarına 7.250 TL
  • Birim müdürleri, müdür vekilleri, müdürlük sorumlusu, Zübeyde Hanım Çok Dilli Anaokulu sorumlusu ile spor ve sosyal tesisler sorumluluğu yapanlara 6.500 TL
  • Şef ve şef vekilliği yapanlara 5.000 TL
  • Diğer memur ve sözleşmeli personele ise 4.250 TL

Sosyal Denge Tazminatı ödenecek. Bu sözleşme, 6 ay süreyle yürürlüğe girecek ve 01.01.2025 tarihinden itibaren yeni toplu iş sözleşmesi görüşmeleri başlayacak.

Bu gelişme, belediyelerde çalışan memurlar için önemli bir iyileştirme olarak değerlendiriliyor ve memurların sosyal ve ekonomik durumlarına olumlu katkı yapması bekleniyor.