Cumhurbaşkanı Erdoğan: Muğla'nın Geri Kalmasının Nedeni CHP Yönetimi ve Engelledikleri Projelerdir Cumhurbaşkanı Erdoğan: Muğla'nın Geri Kalmasının Nedeni CHP Yönetimi ve Engelledikleri Projelerdir

SPK'nın aldığı karara göre, Kurul, Pasifik Donanım ve Yazılım Bilgi Teknolojileri AŞ'nin 35 liradan, Bor Şeker AŞ'nin 26,54 liradan halka arz başvurusuna onay verdi.

Borçlanma olarak ihraç başvurusuna kabul edilen şirketler arasında 500 milyon lirayla İstanbul Varlık Yönetim AŞ, 264 milyon lirayla Akdeniz Faktoring AŞ, 8 milyar lirayla Yapı Kredi Yatırım Menkul Değerler AŞ, 1 milyar 200 milyon lirayla Mercedes Benz Kamyon Finansman AŞ ve 760 milyon lirayla Tam Finans Faktoring AŞ de açıklandı.

Aktif Portföy Yönetimi AŞ Playgate Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’nun kuruluşuna izin verilmesi ve katılma paylarının ihracına yönelik ihraç belgesinin kabul edilmesi isteğinin uygun karşılanmasına karar kılındığını da duyuruldu.

Kurul, A1 Portföy Yönetimi AŞ Birinci Gayrimenkul Yatırım Fonu ve A1 Portföy Yönetimi AŞ İkinci Gayrimenkul Yatırım Fonu'nun kuruluşlarına izin verilmesi taleplerinin uygun karşıladığının da altını çizdi.

SPK'den yapılan bilgilendirme şu şekilde:

"Colendi Menkul Değerler AŞ’nin mevcut faaliyet izinlerine ek olarak, paya dayalı türev araçlar, pay endeksine dayalı türev araçlar, diğer türev araçlar kapsamında işlem aracılığı, yatırım danışmanlığı ve en iyi gayret aracılığı faaliyetinde bulunmasına izin verilmesi talebinin olumlu karşılanmasına karar verilmiştir. Açı Kurumsal Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık AŞ, Kurulumuzun Makine ve Ekipmanları Değerlemeye Yetkili Kuruluşlar listesine alındı."

Nurol Varlık Kiralama AŞ ve Desa Deri Sanayi ve Ticaret AŞ'ye idari para cezası uygulandı.

Türkiye’de yaşayan vatandaşlara yönelik olarak internet adresiyle yurt dışında kaldıraçlı işlem gerçekleştirildiği tespit edilen 41 internet sitesine erişimin kaldırılması için hukuki işlemlerin yapılması kararına varıldı.