2023'teki Cumhurbaşkanlığı seçiminde ATA İttifakı'ndan aday olan ve ikinci turda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a desteğini dile getiren Sinan Oğan, konuk olduğu TV100 canlı yayınında Kübra Par'ın sorularına ceva verdi.

'BU KADAR DERİNDEN HİSSETMEMİŞTİM'
Seçimler sonrası tehditlere maruz kaldığını belirten Sinan Oğan, "Çok yoğun bir şekilde tehdit ve linçlerle mücadele etmek zorunda kaldım. Türkiye'de cumhurbaşkanlığı seçimleriyle beraber böylesine bir linç kültürü olduğunu bu kadar derinden hissetmemiştim. 1 yıldır çocuklarıma, aileme kadar tehditlerle uğraştım. Devletin koruması altına girmek durumunda kaldık. FETÖ'cüler mi tehdit etmedi, CHP yandaşları mı etmedi? Muhalif bir belediye başkanının trol ordusu tehdit etti" dedi.


'SAKIN 49 BUÇUKTAN 50 YAPMAYA KALKIŞMAYIN'
Seçim gecesi Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mesaj gönderdiğini söyleyen Oğan, "İlk tur seçim gecesinde ben Sayın Erdoğan'a haber gönderdim. Dedim 'Sakın 49 buçuktan 50 yapmaya kalkışmayın. Bu ülkenin bu ekonomik krizde birinci turda çok zayıf bir şekilde çok cüzi bir miktarda kazanmasına vesile olmayın'. Bu ne demekti biliyor musunuz? Tartışmaların olduğu bir Türkiye. Kazandı mı kazanmadı mı? Ben dedim ki önemli olan güçlü hükümetin ülkeyi yönetmesidir" şeklinde konuştu.

"Tamamlamayın derken neyi kastediyorsunuz?" sorusunun ardındna Oğan, "O akşam çok gitti geldi ya. Ben onlar öyle bir hamlede bulunuyor demiyorum. Ben uyardım, dedim ki bu ülkede benim önceliğim güçlü bir hükümet çıkarmamız lazım" cevabını sundu.

Donör son anda vazgeçti, 20 yaşındaki hasta hayatını kaybetti Donör son anda vazgeçti, 20 yaşındaki hasta hayatını kaybetti

'BU ÜLKEYİ KRİZE GİRMEKTEN KURTARDIM'
Eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun neden desteklemediği sorusunu da yanıtlayan Sinan Oğan, şu cümleleri kurdu:

"Bu ülkeyi krize girmekten kurtardım. Benim omzumda böyle bir yük vardı. O gün Sayın Kılıçdaroğlu'nu destekleseydik birinci turda 5 puan fark yemiş. Millet İttifakı olarak parlamento çoğunluğunu kaybetmiş. Buna rağmen zorlasaydık, cumhurbaşkanlığını kazansaydık ben cumhurbaşkanı yardımcısıydım. 22 yıldır CHP muhalefette. İlk turda Sayın Erdoğan’a 5 puan fark attı da ben mi desteklemedim? Başkanlık sistemiyle yönetiliyoruz, bunun farkında mı arkadaşlar? Cumhurbaşkanının imzaladığı kararnamelerin parlamento tarafından onaylanması gerekiyor. 2000'li yılların başında bir anayasa kitapçığı fırlatıldı diye ne büyük krizler yaşadık. Peki, parlamento Cumhur İttifakı'nın kontrolünde değil miydi?" ifadelerimi kullandı.