Adana, bugün şok edici bir olaya tanıklık etti. Seyhan ilçesine bağlı Reşatbey Mahallesi'nde bulunan Adana Büyükşehir Belediye binasında gerçekleşen silahlı saldırı, şehri hüzne boğdu. Saldırı sonucunda, Belediye'nin Özel Kalem vekili olan Samet Güdük, hayatını kaybetti.

Olay, öğle saatlerinde gerçekleşti. İddialara göre, belediyeye bağlı Halk Ekmek'te çalışan biri olan Mikail G., Özel Kalem vekili Samet Güdük ile görüşmek üzere belediye binasına geldi. Ancak, görüşme sırasında ortaya çıkan bir anlaşmazlık kısa sürede kanlı bir trajediye dönüştü. Mikail G., yanında bulunan tabanca ile Güdük'e ateş açtı ve daha sonra belediye binasından defalarca ateş ederek kaçtı.

Ağır yaralanan Samet Güdük, acil sağlık ekipleri tarafından hemen hastaneye kaldırıldı. Ancak, tüm çabalara rağmen kurtarılamadı ve yaşamını yitirdi. Şüpheli Mikail G., saldırının ardından Yarbaşı Şehit Erdoğan Çıtak Polis Merkezi'ne giderek teslim oldu.

Bankaların faizsiz kredi kampanyalarından yararlananlar dikkat! Uzman isimden uyarı geldi Bankaların faizsiz kredi kampanyalarından yararlananlar dikkat! Uzman isimden uyarı geldi

Polis, olayla ilgili detaylı bir soruşturma başlattı. İlk bulgular, saldırganın Güdük'ü dolandırıldığını iddia ettiği ve bu nedenle saldırıyı gerçekleştirdiği yönündedir.