Kamudanhaber- Özel haber

Hasan Yıldız

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, kar yağışı açıklamalarında bulundu. 41 kente kar yağışı uyarısının ardından "İstanbul'da kar yağacak mı, ne zaman?" soruları gündeme geldi. İstanbul'da karın ne zaman yağacağı araştırılırken konuyla ilgili Meteoroloji açıklamalarını haberimizde derledik. Peki, İstanbul'da yeni haftada kar var mı? İşte İstanbul güncel hava durumu...

Celal Şengör: İstanbul için fay haritası çizerek deprem uyarısı yaptı; İki büyük deprem… Celal Şengör: İstanbul için fay haritası çizerek deprem uyarısı yaptı; İki büyük deprem…

KAR YAĞIŞI BEKLENİYOR

Önümüzdeki hafta Ankara, Sivas, Konya, Kayseri, Yozgat ve Erzincan'da yoğun kar yağışı beklenirken Doğu Anadolu'da çok fazla kar yağışı beklenmiyor. 10 Ocak salı günü Marmara da yağış görülmesi bekleniyor. İstanbul'un alacağı yağış çok şiddetli olmayacak. 

METEOROLOJİ'DEN 41 İL İÇİN KAR YAĞIŞI UYARISI!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan hava durumu tahmin raporuna göre 8 - 13 Ocak günleri arasında 41 ilde yoğun kar yağışı bekleniyor. 

Kar yağışı beklenen iller şu şekilde;

Afyonkarahisar, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ankara, Ardahan, Artvin, Batman, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Çankırı, Çorum, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gümüşhane, Hakkari, Iğdır, Isparta, Karabük, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Kütahya, Malatya, Muş, Nevşehir, Niğde, Sivas, Tokat, Tunceli, Van, Yozgat.