İstanbul Kartal'da sevgilisi tarafından şiddet gören anaokulu öğretmeni Buse Berfi Yılmaz, yoğun bakımda yaşam mücadelesi veriyor. İddiaya göre, 7 aydır birlikte olduğu erkek arkadaşı Ahmet Hasan T. tarafından öldüresiye dövülen Yılmaz, hastaneye kaldırıldı.

32 yaşındaki Buse Berfi Yılmaz, eşinden ayrıldıktan sonra 7 yaşındaki çocuğuyla birlikte Kartal'da yaşamaya başlamıştı. Yaklaşık 7 ay önce 40 yaşındaki Ahmet Hasan T. ile bir ilişkiye başlayan Yılmaz, 12 Mayıs Pazar günü erkek arkadaşı tarafından darp edildi. Durumu bir kız arkadaşına anlatarak, erkek arkadaşının kafasını duvara vurduğunu ve vücudundaki darp izlerini gösterdi.

14 Mayıs Salı günü Buse Berfi Yılmaz ve Ahmet Hasan T., Yılmaz'a ait otomobille ilerlerken aralarında tartışma çıktı. Tartışmanın ardından Yılmaz'ın yere düştüğünü söyleyen Ahmet Hasan T., Yılmaz'ı ambulansla Maltepe Devlet Hastanesi'ne götürdü. Yapılan incelemede Yılmaz'ın kafatasında 2 kırık, vücudunun çeşitli yerlerinde ise ısırık, tırmalama ve darp izleri olduğu ortaya çıktı. Bilinci kapalı şekilde yoğun bakımda tedavi altına alınan Yılmaz'ın hayati tehlikesi devam ediyor.

Merkez Bankası'nın faiz kararı ne olacak? İşte anket sonuçları Merkez Bankası'nın faiz kararı ne olacak? İşte anket sonuçları

Olayla ilgili inceleme başlatan polis ekipleri, Yılmaz'ın otomobilinde incelemelerde bulundu. Ahmet Hasan T., polise verdiği ifadede aralarında tartışma çıktığını, Yılmaz'ın araçtan inip yere düştüğünü söyledi. Ahmet Hasan T.'nin, şokta olduğu için olayın nerede yaşandığını hatırlamadığını ve Üsküdar Kısıklı'da olabileceklerini belirttiği öğrenildi.

Yılmaz'ın annesi Zeynep Yılmaz, "Normal düşme diye kayıt yapılıyor. Fakat hastanede yatış verilip yoğun bakım ünitesine geçince kızımın ciddi şekilde darbedildiği ortaya çıktı. Kafatasında 2 kırık var." dedi. Anne Yılmaz, dosyanın savcılıkta olduğunu ve Ahmet Hasan T.'nin uyuşturucudan iki suç dosyasının bulunduğunu öğrendiklerini belirtti.

Olayla ilgili soruşturma sürerken, Buse Berfi Yılmaz'ın durumu ciddiyetini koruyor.