Bakan Tekin: Dil derslerini dört temel beceri üzerinden ölçelim dedik Bakan Tekin: Dil derslerini dört temel beceri üzerinden ölçelim dedik

Elazığ ve diğer 31 ilde, Mahalli İdareler Genel Seçimleri için oy kullanma işlemleri sabah saat 07.00 itibarıyla başladı. Elazığ'da toplam 356 bin 137 seçmen için bin 118 sandık kuruldu.

Sabahın erken saatlerinde, seçmenler okullardaki sandıklara gelerek oylarını kullandılar. Elazığ'da 43 mahallesi bulunan İcadiye Mahallesi'nde muhtar adayı olan İrfan Gözvur, rakipsiz bir şekilde tek aday olarak mahallesinin muhtarlığını tekrar kazandı.

Rakipsiz olduğu için, Gözvur sandıklardaki oyların sayımı beklenmeden muhtarlığını ilan etti. Seçimlerin sabah saat 07.00 itibarıyla başladığını belirten Gözvur, diğer mahallelerde aday olanlara başarılar diledi ve seçimlerin kazasız bir şekilde tamamlanmasını temenni etti. Gözvur, "Muhtarlığımı kendi kendime ilan ettim çünkü karşımda rakip aday yok. Oylar sayılmadan önce muhtarlığım garantilendi. Sayımın ardından resmi olarak ilan edeceğim." dedi.