Gezici Araştırma tarafından 15-17 Mart tarihleri arasında 5.868 İstanbullu ile yapılan ankette, Cumhur İttifakı adayı Murat Kurum ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve muhalefet adayı Ekrem İmamoğlu arasındaki rekabetin son derece yakın olduğu belirlendi. Araştırma sonuçlarına göre, Murat Kurum yüzde 42,3 oranında oy alırken, Ekrem İmamoğlu ise yüzde 41,6 oranında oy alıyor. 

İstanbul'da Adayların Oy Oranları

Anket sonuçlarına göre, diğer adayların oy oranları ise şu şekilde sıralanıyor: Meral Danış Beştaş yüzde 5,9, Mehmet Altınöz yüzde 4,3, Buğra Kavuncu yüzde 2,5, Azmi Karamahmutoğlu yüzde 1,4 ve Taylan Yıldız yüzde 0,6 oy alıyor. "Diğer" seçeneği ise yüzde 1,4 oranında oy almakta.

Türkiye Genelinde Gözler İstanbul'a Çevrildi

Bu seçim, İstanbul gibi Türkiye'nin en büyük ve en stratejik şehrinin geleceğini belirleyecek olması sebebiyle, sadece İstanbul'da değil, tüm Türkiye genelinde büyük bir merakla takip ediliyor. 

SER-AR Araştırma Şirketi:

MHP Lideri Bahçeli'nin Yürüyüş Anları Ferdi Tayfur'un Şarkısıyla Sosyal Medyada Paylaşıldı MHP Lideri Bahçeli'nin Yürüyüş Anları Ferdi Tayfur'un Şarkısıyla Sosyal Medyada Paylaşıldı