Seçimden Hemen Sonra Başlıyor, Okul Müdürleri İçin Kritik Süreç

Milli Eğitim Bakanlığı, okul müdürlerinin yeniden yönetici görevlendirme sürecini başlatıyor. Bu süreç, 1 Nisan Pazartesi günü itibarıyla başlayacak ve okul müdürlerinin belirlenmesinde önemli bir rol oynayacak.

Okul müdürleri, Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici Görevlendirme Yönetmeliği'nde belirtilen ek2 kriterleri çerçevesinde aldıkları puanlarla değerlendirilecekler. Görev süresini tamamlayan okul müdürleri, mevcut görev yaptıkları okulları tekrar tercih edebilecekler. Ancak, kendilerinden daha yüksek puan alan bir başka aday tarafından tercih edilen okula atanmaları durumunda, 4 yıllık müdürlük hakkını kaybedecekler.

Altında Büyük Düşüş: Yatırımcılar Nelere Dikkat Etmeli? Uzman İslam Memiş Açıkladı!  Peki, altın alınır mı, satılır mı? Altında Büyük Düşüş: Yatırımcılar Nelere Dikkat Etmeli? Uzman İslam Memiş Açıkladı! Peki, altın alınır mı, satılır mı?

Aynı kurumda 8 yılını dolduran yöneticiler ise herhangi bir koşul altında bir yıl daha aynı kurumda kalamayacaklar.

İşte Görevlendirme ve Tercih Takvimi:

  • Yeniden görevlendirme başvurularının elektronik ortamda alınması: 01-03 Nisan
  • Yeniden görevlendirme başvurularının onaylanması: 01-04 Nisan
  • Yeniden görevlendirme sonuçlarının ilanı: 15 Nisan
  • Yeniden görevlendirilen yöneticilerin göreve başlatılması: 12 Temmuz

Bu süreç, okul müdürlerinin atanması ve görev sürelerinin belirlenmesinde önemli bir adımdır ve Milli Eğitim Bakanlığı'nın eğitim politikalarının uygulanmasında kritik bir rol oynamaktadır.