Eski banka müdürü Seçil Erzan, spor dünyasından ünlü isimlerin aralarında bulunduğu 29 kişiyi, 'Fatih Terim' fonu olarak da bilinen ‘özel fon’ dolandırdığı iddiasıyla 14 aydır Silivri’deki Marmara Kapalı Cezaevi İnfaz Kurumu’nda tutuklu bulunuyor.

Tek kişilik hücrede kalmak istemeyen Erzan, “dolandırıcılık” ve “kara para aklama” suçlarından tutuklanan sosyal medya fenomenleri Nihal ve Bahar Candan kardeşler ile aynı koğuşa konulmuştu.

Nihal Candan’ın sağlık sorunları nedeniyle tahliye edilmesinin ardından psikolojisi bozulan Bahar Candan’ın, Seçil Erzan ile tartıştığı iddia edilmişti. Bunun üzerine Seçil Erzan ile Bahar Candan’ın koğuşları ayrılmıştı.

DİLAN POLAT DA ORADA

Diğer yanda Dilan Polat da “kara para aklama”, “yasadışı bahis”, “suç işlemek amacıyla örgüt kurma” ve “Vergi Usul Kanunu’na muhalefet” gibi suçlarla 7 aydır Marmara Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda tutukluydu.

RABİA ÇATAKLI İLE AYNI KOĞUŞA KONMUŞTU

Geçtiğimiz aylarda psikolojik sorunları nedeniyle Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne sevk edilen Dilan Polat, daha önce anneanne ve annesini vahşice katleden Rabia Çataklı ile aynı koğuşa alınmıştı.

SILA DOĞU İLE AYNI KOĞUŞA ALINMIŞTI

Ümit Özdağ Hakkında 7 Yıla Kadar Hapis İstemi Ümit Özdağ Hakkında 7 Yıla Kadar Hapis İstemi

Bu durum nedeniyle korkudan geceleri uyuyamayan Dilan Polat, cezaevi yönetimine dilekçe vererek kız kardeşi Sıla Doğu ile aynı koğuşta kalmak istediğini söylemişti. Talebi kabul edilen Dilan Polat, tekrar Silivri’deki Marmara Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’na gönderilmiş ve kız kardeşiyle aynı koğuşa konulmuştu.

CANDAN KARDEŞLER VE SILA DOĞU GİTTİ

Seçil Erzan, Bahar Candan ile koğuşlarının ayrılmasının ardından tek kişilik koğuşa alındı. Öte yandan Bahar Candan'ın da geçtiğimiz gün cezaevinde değil de Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde olduğu ortaya çıkmıştı.

Dilan Polat da kız kardeşi Sıla Doğu’nun 14 Haziran’da tahliye edilmesinin ardından koğuşta yalnız kaldı. 

AYNI KOĞUŞA ALINDILAR

Gazeteci Emrullah Erdinç, bugün flaş bir gelişme yaşandığını bildirdi.

Erdinç yalnız kalan iki ismin cezaevi yönetiminin kararı ile aynı koğuşa alındığını belirttiği açıklamasında şunları kaydetti:


"BİRBİRLERİYLE PEK KONUŞMUYORLAR"

"Koğuş arkadaşı Bahar Candan ile yaşadığı tartışmalar nedeniyle bir süredir tek kişilik koğuşta kalan Seçil Erzan ile kız kardeşi Sıla Doğu ve Nilgün Yılmaz’ın tahliyesinden sonra tek kalan Dilan Polat aynı koğuşa alındı. Ama ikili koğuşta birbirleriyle pek konuşmuyorlar.


"DİLAN BÜTÜN GÜNÜNÜ AVUKATI İLE KONUŞARAK GEÇİRİYOR"

Çünkü Dilan Polat bütün gününü görüş odasında avukatı ile konuşarak geçiriyor. Seçil Erzan ise gününü daha çok yargılandığı dolandırıcılık dosyasındaki evrakları okuyarak geçiriyor.

"DİLEKÇEDE BİRBİRLERİ İLE KALMAK GİBİ TALEPLERİ YOKTU"

Her iki isimde tek kişilik koğuşta kalmamak için avukatlarının aracılığı verdikleri dilekçe ile aynı koğuşa alındı. Ama dilekçede birbirleri ile kalmak gibi talepleri yoktu.

Cezaevi yönetimi o yüzden tek kalan iki tutukluyu kendi İnsiyatifleri doğrultusunda aynı koğuşa yerleştirdi."