Samsun'un Atakum ilçesinde meydana gelen korkunç olayda, 41 yaşındaki F.Y., eşi Kader Yıldırım'ı (39) evde boğazı kesilmiş halde buldu. Kadının hayatını kaybettiği belirlenirken, olayın detayları ve katilin kimliği ortaya çıktıkça dehşet verici gerçekler gün yüzüne çıktı.

Temmuz Ayında Emekliye Büyük Zam İddiası: Seyyanen Zam ve Refah Payı Gündemde Temmuz Ayında Emekliye Büyük Zam İddiası: Seyyanen Zam ve Refah Payı Gündemde

Olay, Atakum ilçesi Balaç Mahallesi'nde, bir sitenin 13. katındaki dairede meydana geldi. İddiaya göre, F.Y., telefonla ulaşamadığı eşi Kader Yıldırım'ın durumundan endişelenerek eve gitti. Kapıyı açtığında, iki çocuk annesi eşini kanlar içinde yerde yatar halde buldu. Hemen polis ve sağlık ekiplerine haber veren F.Y., olay yerine gelen ekiplerin yaptığı kontroller sonucunda eşinin hayatını kaybettiğini öğrendi. Kader Yıldırım'ın cenazesi, olay yerinde yapılan incelemelerin ardından otopsi için Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin morguna kaldırıldı.

F.Y., polise verdiği ilk ifadede, eşinin kolundaki bileziklerin çalındığını belirtti. Bu bilgi, cinayetin bir hırsızlık amacıyla işlendiği şüphesini doğurdu.

Olayla ilgili yapılan kapsamlı soruşturmada, Kader Yıldırım'ın katilinin, aynı binada oturan halasının oğlu M.I. (32) olduğu belirlendi. M.I., ilk ifadesinde, birine 300 bin TL borcu olduğunu ve Kader Yıldırım'ın bileziklerini alıp borcunu ödemek için cinayeti işlediğini itiraf etti.

Korkunç cinayetin sebebi olarak, M.I.'nin maddi sıkıntıları ve borçlarını ödemek için giriştiği umutsuz ve acımasız plan gösteriliyor. Olayın detayları, polis tarafından yürütülen kapsamlı soruşturma ile ortaya çıkmaya devam ediyor. Şu an tutuklu bulunan M.I., adli süreç boyunca savcılık ve mahkeme önünde hesap verecek.