Twitter'da @HOHMUSTESARI rumuzuyla açtığı sahte hesapla bakanlara, devlet yetkililerine ve AKP'lilere hakaretlerde bulunduğu belirtilen Samsun Cumhuriyet Savcısı Özcan Muhammed Gündüz'le ilgili yeni gelişme yaşandı.

Sabah'tan Dilhan Dumanoğlu'nun haberine göre açığa alınan ve meslekten ihraç edilen Özcan hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca başlatılan soruşturma dosyası yetkisizlik kararıyla Samsun'a gönderilmişti.

Savcı Özcan Muhammed Gündüz hakim karşısına çıktı.

Yeni tehlike : Strep A bakterisi  Nedir? Yeni tehlike : Strep A bakterisi Nedir?

Gündüz, Ankara 12. Ağır Ceza Mahkemesi'nde ifade verdi.

MESLEKTEN MEN EDİLDİ

Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hakkında adli soruşturma yürütülen Gündüz hakkında Samsun 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'Kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret' ve 'İftira' suçundan 2 yıldan 6 yıl 4 aya kadar hapis istemiyle dava açılmıştı.

6 YIL 4 AYA KADAR HAPSİ İSTENİYOR

Dava dosyasındaki bilgilere göre; Gündüz'ün kullanımında olan cep telefonu numarasının '@hohmustesari' isimli hesapla entegre olduğu belirlenmişti. Paylaşımlarını gizli cep telefonu ve hat üzerinden yaptığı belirlenen Gündüz'ün hesap hakkında araştırma yapıldığını fark edip, Aralık ayı sonunda hattını kapattığı tespit edilmişti.

Cep telefonunun fotoğrafları çekilip dava dosyasına konulurken, telefonun içinde sıvı teması olduğuna dair oksitlenmelerin bulunduğu, ana kartın kırılarak yerinden söküldüğü tespit edildi. Ana kartı kırılan ve hasara gören cep telefonunun üzerinde bu nedenle imaj alma işlemi bilirkişi tarafından yapılamadı.

Gündüz alınan ilk ifadesinde, kullandığı cep telefonunun 31 Aralık 2020 tarihinde bozulduğu için 4 Ocak'ta satın aldığını dile getirdi. Telefonunu çocuğunun suya düşürdüğünü öne sürdü. Bozulan telefonunu 4 ayrı tamirciye götürdüğünü iddia eden Gündüz, "Suya düştüğünü söyledim. 2 tanesi telefona elini dahi sürmeden bana bir şey yapılamayacağını söylediler. Diğer ikisi telefonun içini açıp baktıktan sonra parçaların durumunu gördükten sonra tamir edilemeyeceğini söylediler" ifadelerini kullandı. İddianamede Gündüz'ün ifadesinin hayatın olağan akışına ters olduğu ve bu nedenle savunmasına itibar edilmediği vurgulandı.

DEVLET GÖREVLİLERİNE HAKARET YAĞDIRMIŞTI

Savcı Gündüz'ün, küfürlerine maruz kalan isimler arasında; Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, eski Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanı, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya, AK Parti Kadın Kolları Genel Başkanı ve Ankara Milletvekili Lütfiye Selva Çam, İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve geçtiğimiz aylarda vefat eden eski AK Parti milletvekili Burhan Kuzu yer alıyor.