"Sadakatsizlik Koçu" olarak tanınan ilişki uzmanı Albert Arnaiz, partnerinizi aldatıp aldatmadığınızı anlamanın 12 işaretini açıkladı. Arnaiz, insanların yaklaşık yüzde 50'sinin partnerlerine karşı sadık olmadığını belirtiyor ve aldatan kişilerin nasıl yakalanabileceğine dair ipuçları sundu.

Ev Sahibi ile Tartışan Kiracı Doğalgazı Açıp Apartmanı Havaya Uçurdu Ev Sahibi ile Tartışan Kiracı Doğalgazı Açıp Apartmanı Havaya Uçurdu

Saati yaklaşık 3.400 TL (85 sterlin) karşılığında, insanların aldatma izlerini temizlemelerine yardımcı olduğunu iddia eden Arnaiz, müşterilerinin çoğunun erkek olduğunu söylüyor, ancak kadınlar arasında da popüler olduğunu ortaya çıkıyor.

Arnaiz, "Yakalanmadan Nasıl Sadakatsiz Olunur" adlı kitabında, deneyimleri sayesinde sadakatsizliğin belirli kurallarını "mükemmelleştirdiğini" iddia ediyor. Kitabının, partnerleri hakkında şüpheleri olan ve onların sadakatsiz olup olmadığını öğrenmek isteyen insanlara yardımcı olabileceğini belirtiyor.

İŞTE ALDATMA BELİRTİSİ OLAN ON İKİ İŞARET


1. Teknolojik aletleri kullanırken farklı davranıyor

Dikkatli bir eş, odaya girdiğinde partneri telefonuyla veya dizüstü bilgisayarıyla konuşurken daima kapıya dönük olup olmadığını kontrol etmelidir.

Bu, ekranda olanı gizlemek içindir. Veya belki de veri yayan akıllı saatini tuhaf zamanlarda kapatıyor, bu yüzden annesini ziyaret ettiğini iddia ederken saat 11:00'de 20 dakikalık aerobik aktiviteyi kaydetmiyor.


2. Google Haritalar geçmişini devre dışı bırakması

"Gerçekçi olmak gerekirse," diyor Arnaiz, "çoğu erkek teknoloji konusunda dikkatsizleşiyor ya da hata yapıyor. İnsanlar birden fazla uygulama kullanıyor ancak 'her birinin tüm işlevlerini ve özelliklerini bilmiyorlar."

Örneğin Google Haritalar ile çoğu insan bir geçmişinin olduğunu bilmiyor ve bu şekilde partnerinizin son üç ayda nerede olduğunu harita üzerinde görebilirsiniz. Eğer onu devre dışı bıraktıysa - neden? Eğer bakmadıysa, bakmak istediğinizde nasıl tepki veriyor?

3. Arabası tertemiz ve oda spreyi kokuyor

Araba, Arnaiz'in yasadışı seks için önerdiği yerlerden biri; çok sık olmasa da, aile aracı da değil. "Arabanızı paylaşırsanız, burası partnerinizin iyi bildiği bir yer olduğundan, herhangi bir koku değişikliği, saç teli korkunç olabilir. Arabayı eskiden ayda bir temizliyorsa ve şimdi bunu haftada bir yapıyorsa, bu garip. Eğer aniden oda spreyi almaya başlarsa bu da tuhaf olur." diye tavsiyede bulunuyor.

4. Sırt çantasında yeni kıyafetler çıkıyor

Arnaiz, şüpheli göründüğü için aldatanları yeni bir gardıroba yatırım yapmamaları konusunda uyarıyor. Ancak aldatan çoğu insanın güzel kıyafetler satın alma kibirine karşı koyamayacağını kabul ediyor ve eğer gerekiyorsa yeni kıyafetlerini bir çantada veya sırt çantasında bir arada tutmalarını öneriyor. Öyleyse çantaları kontrol etmeniz önem taşıyor.

5. Bir anda spor salonuna giden biri oluyor

Bir aldatma sırasında alışkanlıklar sıklıkla değişir. Hatalar arasında aniden tembellikten süper formda olmaya geçiş yer alır. Arnaiz, "Sevgililerine iyi görünmek istiyorlar ve bir gecede egzersiz yapmaya başlıyorlar." diyor.

6. Sık sık nakit para çekiyor

Arnaiz, müşterilere ilişkilerle ilgili herhangi bir şey için nakit ödeme yapmalarını, ancak bunu önceden çıkarmamalarını veya saklamamalarını tavsiye ediyor. Parayı kullanacağınızı düşündüğünüz anda alın. Ancak bazıları bu tavsiyeyi göz ardı ediyor. İçinde büyük miktarda para bulunan bir cüzdanın masanın üzerine bırakılması olası bir tehlike işaretidir.

7. Daha fazla ev işi yapmaya başladı

Bazen ev işlerinden hoşlanmayan bir adam tam tersine dönüşür. Arnaiz bunun suçluluk olduğunu söylüyor. Kendisini iyi hissetmiyor ve evde daha fazla yardımcı olmak istiyor. Bu da Arnaiz'in "normal davranmalısın, anahtar bu" tavsiyesine aykırı oluyor.

8. Yorgun ve uykusuz olduğunu söylüyor

Arnaiz, sadakatsizliğin "zihinsel olarak yorucu" olduğunu söylüyor. Beyin, iki paralel yaşamı düşünerek enerji harcıyor ve daha iyi uyumak, kestirmek, biraz egzersiz yapmak veya zihin ile enerjiyi yüksek tutmak için takviyeler almak gerekiyor. 

9. Daha az kavga ediyorsun ve daha çok seks yapıyorsun

Arnaiz, "Bence daha fazla seks, daha fazla seks istemenizi sağlıyor. Bu normal. Ve daha az kavga oluyor çünkü o daha mutlu." diyor.

10. Her zamanki parfümünü sürmeyi bırakıyor

Arnaiz, müşterilerine sevgilileriyle buluştuklarında parfüm kullanmamalarını tavsiye ediyor. Öpüşürken, sarılırken ya da seks yaparken ikiniz de parfüm ya da kolonya sürerseniz kokularınız birbirine karışır. Eşinizin ya da partnerinizin üzerinizdeki bu tuhaf kokuyu fark etmesi kolaydır.

11. Öğle yemeğinde asla müsait olmuyor

Arnaiz, aşıkların buluşması için en iyi zamanın öğle yemeği olduğuna inanıyor. Bir ofiste çalışıyorsanız ve sadece 60 dakikanız olsa bile, "on dakikada yemek yiyebilir, geri kalan zamanda da eşinizi aldatabilirsiniz."

12. Arkadaşlarıyla daha sık görüşüyor

Arnaiz, müşterilerine eşlerine 'gelecek cuma arkadaşlarla buluşacağım' demeyi ve sonra gidip onlarla buluşmayı, ancak ilişkiye zaman ayırmak için geç gelmeyi veya erken ayrılmayı öğretiyor.

Uzman, "Arkadaşlarınızla veya hobilerinizle bir rutininiz varsa, sadakatsizlik etmek için bundan yararlanabilirsiniz Bu yüzden zamanlamalarına daha fazla dikkat edin" önerisinde bulunuyor.