Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin açıklamalarında, Güldür Güldür Show'daki bir skeçte yer verilen 'gazilerle ilgili ifadeler' gerekçesiyle, programa ilişkin soruşturma başlatıldığını belirtti.

Şahin, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verdi:

"Gazilere dil uzatan bu insanları kınıyorum. Vatan ve bayrak için canını, bedenini feda eden Gazilerimize yapılan saygısızlık kabul edilemez. Ulvi Gazilik mertebesini parayla kıyaslayacak kadar şuursuz, hadsiz sözlerin yer aldığı yayın ile alakalı inceleme başlatılmıştır." şeklinde konuştu.

TEPKİLERE YOL AÇTI
Programın yer aldığı Show TV ise, bahsedilen skecin yayımlanmaya uygun görülmediğini ifade ederek, şu cümleleri kaydetti:

"Sosyal medyada eleştiri konusu yapılan Güldür Güldür skecinde yer alan ifadeler, kanal yönetimimizin yayın ön izlemesi neticesinde, program yapımcısı ile de mutabık kalınarak yayınlanmaya uygun görülmediğinden Show TV ekranlarında yayınlanmamıştır. Durumu kamuoyunun bilgisine saygıyla sunuyoruz." ifadeleri yer aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Muğla'nın Geri Kalmasının Nedeni CHP Yönetimi ve Engelledikleri Projelerdir Cumhurbaşkanı Erdoğan: Muğla'nın Geri Kalmasının Nedeni CHP Yönetimi ve Engelledikleri Projelerdir

Güldür Güldür Show ise, bu olayla ilgili yaptığı yorumda, şunları belirtti:

"Youtube’da yayınlanan ve sosyal medyada bahsi geçen skecimiz toplumsal ve kültürel değerleri hiçe sayan yozlaşmış bir karakterin eleştirisidir. Niyetimiz ortak değerlerin korunmasına vurgu yapmakken, skeç içerisinden alınmış bir kesit anlam ve bağlamından kopartılmış, vermek istediğimiz mesajın tam aksi bir anlam ortaya çıkmıştır. Bu durumu üzülerek karşılıyor ve bahsi geçen skeci yayından kaldırıyoruz.  Kahraman gazilerimizden özür diliyoruz." ifadeleri kullandı.