ABB ASKİ Spor Kulübü Başkanı Yüksel Arslan, milli güreşçi Rıza Kayaalp’in kullandığı maddeyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Arslan, Kayaalp’in uluslararası arenada Türkiye’yi defalarca temsil ettiğini ve başarılarıyla Türk bayrağını dalgalandırdığını belirterek, sosyal medyada dolaşan yalan ve asılsız iddialara izin vermeyeceklerini vurguladı.

“Mesleki Bir Hata”

Arslan, Paris 2024 kadrosundan çıkarılan Rıza Kayaalp’in doktor kontrolünde tedavi amaçlı bir ilaç kullandığını ve bu durumun mesleki bir hata neticesinde gerçekleştiğini ifade etti. "Temiz spor kariyeri lekelenmek istenen sporcumuzun yanında olduğumuzu bilmenizi isteriz," dedi Arslan, kulüp olarak Kayaalp’e tam destek verdiklerini belirtti.

“Bunu Düşünmek Ahmaklık”

Başkan Arslan, Rıza Kayaalp’in olimpiyat oyunlarında 3, dünya şampiyonalarında 10 ve Avrupa şampiyonalarında 14 kez madalya kazanarak önemli bir rekora imza attığını hatırlatarak, bilerek ve isteyerek yasaklı madde kullandığını düşünmenin ahmaklık olduğunu söyledi. Kayaalp’in bu başarılarının arkasında büyük bir emek ve özveri olduğunun altını çizdi.

Emniyet müdürü ve amirlerinin atamaları yapıldı Emniyet müdürü ve amirlerinin atamaları yapıldı

Yalan ve Asılsız İddialara Tepki

Yüksel Arslan, Kayaalp’in başarılarına gölge düşürmek amacıyla yapılan yalan ve asılsız iddiaların spor dünyasında kabul edilemez olduğunu belirtti. "Rıza Kayaalp, Türk sporunun gururu ve genç sporculara ilham kaynağıdır. Bu tür iftiralarla mücadele etmeye ve gerçekleri savunmaya devam edeceğiz," diyerek sözlerini tamamladı.