4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un 4’üncü maddesini ihlal ettikleri iddiasına yönelik dava açıldı.

Rekabet Kurumu’nun, dayanıklı tüketim malları, soğutma makineleri, elektrikli aletler ve mutfak eşyaları sektöründe faaliyet gösteren 7 teşebbüs hakkında 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un 4’üncü maddesini ihlal ettikleri iddiasına yönelik ön araştırmaları karara bağlandı.

Bilgi, belge ve yapılan tespitleri müzakere eden kurum, bulguları ciddi ve yeterli bularak, söz konusu şirketler hakkında soruşturma açılmasına karar verdi. Korkmaz, Gençler ve Punto’ya açılan soruşturmanın ise satıcı fiyatlarını belirlemek ve müşteri sınırlaması getirmek gibi davranışlar üzerine açıldığı belirtildi.

İŞTE SORUŞTURMA AÇILAN ŞİRKETLER
Hakkında soruşturma açılan şirketlerin tam isimleri şöyle oldu:

Hava sıcaklıkları yarından itibaren belirgin şekilde azalacak Hava sıcaklıkları yarından itibaren belirgin şekilde azalacak

Electrolux Dayanıklı Tüketim Mamulleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, Çetinler Dayanıklı Tüketim Malları San ve Ticaret Limited Şirketi, Uğur Soğutma Makinaları Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, Miele Elektrikli Aletler Dış Ticaret ve Pazarlama Limited Şirketi, Korkmaz Mutfak Eşyaları Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, Gençler Ev Araç ve Gereçleri Pazarlama Ticaret Anonim Şirketi, Punto Dayanıklı Tüketim Malları İthalat İhracat Ticaret Limited Şirketi. (DHA)