PTT AŞ, vatandaşları, Hızlı Geçiş Sistemi'ne (HGS) ilişkin ödemeleri bulunduklarına dair gelen kısa mesajlara ve bakiye yüklemesi gerçekleştirirken, sahte internet adreslerine karşı dikkatli olmaları gerektiğini bildirdi.

PTT tarafından paylaşılan yazılı duyuruda, şirket isminin HGS ödemelerinde görülen dolandırıcılık faaliyetlerinde kullanıldığının altı çizildi.

Mesajlarda yer alan bağlantı linklerini açmayın!

Dolandırıcıların, vatandaşların ödemesi olduklarına dair kısa mesajlar gönderdiklerinin ve sahte internet adresleri aracılığıyla bakiye yükleme yapmasına teşvik ettiklerine değinilen yazıda, şu bilgilere yer verildi:

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Pençe Harekat bölgesinde çok yakında kilidi kapatıyoruz Cumhurbaşkanı Erdoğan: Pençe Harekat bölgesinde çok yakında kilidi kapatıyoruz

"Vatandaşlarımızın bu tür kısa mesajlara itibar etmemelerini, mesajlarda yer alan bağlantı linklerini açmamalarını ve kişisel bilgilerini paylaşmamalarını önemle rica ederiz. HGS bakiye sorgulama ve yükleme işlemleri PTT'nin resmi internet siteleri olan 'https://hgsmusteri.ptt.gov.tr/' ve 'https://hgs.pttavm.com/ ' adresleri kullanılarak veya e-Devlet Kapısı aracılığıyla gerçekleştirilebilir." denildi