PTT'nin Personel Alım Planı

2019 yılında yapılan açıklamada, PTT'nin 2023 yılına kadar bünyesine 55 bin yeni personel alacağı duyurulmuştu. Bu duyuru sonrası birçok aday, PTT'de çalışmak için ilanların yayımlanmasını beklemeye başladı. Ancak, bu süreçte herhangi bir gelişme yaşanmadı ve adaylar umutlarını yitirmeye başladı.

Meteoroloji'den iki kente sarı kodlu uyarı: Sıcak çarpmasına dikkat! Meteoroloji'den iki kente sarı kodlu uyarı: Sıcak çarpmasına dikkat!

Ulaştırma Bakanı'ndan Açıklama

Geçtiğimiz günlerde Ulaştırma Bakanı, PTT bünyesinde yakın zamanda personel alımı planlamadıklarını açıkladı. Bu açıklama, PTT'de çalışmak isteyen adaylar için büyük bir hayal kırıklığı yarattı. Ayrıca, geçen haftalarda yayınlanan kamuda tasarruf genelgesi, personel alımlarında kısıtlamaya gidileceğini belirtti.

Personel Alımı Bekleyenlere Umut Işığı Var mı?

Tüm bu gelişmeler ışığında, PTT bünyesinde 55 bin personel alımı yakın zamanda gerçekleşmeyecek gibi görünüyor. Hatta mevcut durumda, 55 personel alımının bile zor olduğu belirtiliyor. Ancak, KamudanHaber olarak bu süreci yakından takip ediyor ve adaylara yeni bilgiler geldikçe duyurmaya devam ediyoruz.

Kamuda Tasarruf Genelgesi

Kamuda yayınlanan tasarruf genelgesi, personel alımında önemli kısıtlamalar getirdi. Bu durum, sadece PTT'yi değil, birçok kamu kurumunu etkiledi. Genelgeye göre, kamu kurumları, bütçe dengelerini sağlamak amacıyla personel alımlarında daha dikkatli ve sınırlı davranmak zorunda kalacak.