Kahramanmaraş’ta yaşanan deprem felaketi sonrası gözler İstanbul depremine çevrildi. Jeofizik Yüksek Mühendisi Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, jeolog Prof. Dr. Celal Şengör hakkında gündem olacak iddialarda bulundu. Jeofizik Yüksek Mühendisi Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan,
olası İstanbul depremi hakkında Celal Şengör’ün,,

“İstanbul’da deprem zaten olacak. İstanbul’da olduğu zaman aşağı yukarı bu büyüklükte olacak. Bizim ilk tahminimiz 7,8 büyüklüğüydü. Sonra Kumburgaz’daki deprem olunca belki bu doğuya doğru kırar o zaman belki 7,2 olabilir. Ama emin değiliz. Mesela, 1766 depremi… Önce bir parçayı kırmıştı birkaç ay sonra öteki parçayı kırmıştı" açıklamaları üzerine konuştu.

AK Parti'den aday adayı, Kılıçdaroğlu'na hediye verip Erdoğan ve kendisi için destek istedi! AK Parti'den aday adayı, Kılıçdaroğlu'na hediye verip Erdoğan ve kendisi için destek istedi!

Ercan ise şunları kaydetti,
“Celal 1999 depreminden sonra 3 gün içinde İstanbul’da büyük bir deprem olacak, büyüklüğü 9,5 olabilir diyen kişidir. Daha sonra 3 gün içinde olmadı, 3 hafta içinde olacak dedi o da olmadı, 3 ay içinde dedi o da olmadı. Sonra da ilk 10 yılda dedi o da olmadı. Şimdi de 2030 yıllarında olur bu deprem diyor.
Celal'in bir verisi yok ki... Bir tasarı geliştiriyor lakin bunun bir veri tabanı yok. Veri tabanı zayıf. Celal genellikle büyük deprem taraftarıdır. Celal böyle halüsinasyonlar görür deprem üzerine. Sürekli olarak uçlarda durur.”
İfadelerini kullandı.