Nurgül Yeşilçay son dönemlerde 'fakir edebiyatı' yapan fenomenleri tiye aldı! Paylaşımı gündem oldu Nurgül Yeşilçay son dönemlerde 'fakir edebiyatı' yapan fenomenleri tiye aldı! Paylaşımı gündem oldu

Rusya Federasyonu Enerji Bakanı Novak, Rusya Federasyon Konseyi'ndeki konuşmasında ülkenin enerji sektörüne dair kapsamlı bir değerlendirme sundu. Novak, bu yıl kömür üretiminin geçen yıl seviyesinde, yani 440 milyon ton olacağını belirtirken, petrol üretiminin 527 milyon ton seviyesinde gerçekleşmesini beklediklerini ifade etti. Ayrıca, doğal gaz üretiminde de düşüş beklentisi olduğunu paylaşarak, Avrupa'ya yönelik doğal gaz tedarikinin geçen yılın ilk yarısında devam ettiğini ancak Kuzey Akım'a yönelik terör saldırısı nedeniyle durduğunu vurguladı.

Images (1)-131

Novak, sıvılaştırılmış doğal gaz üretiminin bu yıl 33 milyon ton seviyesinde gerçekleşeceğini açıklarken, elektrik üretiminin de istikrarlı bir şekilde artacağını, yüzde 0,8'lik bir artışla 1 trilyon 150 milyar kilovatsaat seviyesinde olacağını ifade etti.