CHP Genel Başkanı Özgür Özel, partinin genel merkezinde düzenlenen toplantıya, 21 CHP'li il belediye başkanıyla bir araya gelerek başladı. Büyükşehir belediye başkanlarının katılmadığı bu toplantıda, Özel, 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde parti olarak önemli bir zafer elde ettiklerini ifade etti. Seçim sonuçlarına dair yaptığı değerlendirmede, CHP'nin 47 yıl aradan sonra birinci parti olduğunu ve toplamda 409 belediye kazandıklarını paylaştı.

Özel, "İktidar ortağı değiliz ama iktidara ortağız" diyerek yerel seçim sonuçlarını detaylandırdı. Türkiye'nin siyasi dengeyi yeniden sağladığı bir seçim olduğunu vurgulayarak, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin siyasi yetkilerinin tek bir kişiye dengesiz bir şekilde verildiğini ve seçmenin bunu dengelediğini belirtti.

Diyaliz Sonrası Evlerine Dönen Hastalar Fenalaştı: 18'inin Durumu Ağır Diyaliz Sonrası Evlerine Dönen Hastalar Fenalaştı: 18'inin Durumu Ağır

Toplantıda, hassasiyet uyarısında bulunan Özel, CHP'nin tertemiz bir sayfa olduğunu ve AK Parti'den farkının bu olduğunu vurguladı. Belediyelerde yapılan atamalarda hassasiyet gösterilmesi gerektiğini ve algı operasyonlarına karşı dikkatli olunması gerektiğini belirtti. Ayrıca, CHP'nin her bir belediyesinin sınırlarında iktidarda olmadığı ilçelerin bulunduğunu ve bu ilçelerde yapılacak hizmetlerin genel iktidar getireceğini söyledi.

Özel, "Biz bembeyaz bir sayfayız; dolma kalemle bir nokta koysanız herkesin haberi oluyor, herkes onu konuşuyor. Adalet ve Kalkınma Partisi'nin bugünkü 20 yıllık pratiği kir göstermeyen, koyu gri bir kağıt.

Özel'in konuşmasında vurguladığı önemli bir nokta da, "Bu dönem yapacağımız iş Burdur'daki CHP belediyeciliğini kalıcı kılmaktan, Kütahya'yı ikinci bir kez kazanmaktan daha büyük bir yükümlülüğümüz var" oldu. Bu açıklama, CHP'nin sadece seçim zaferlerine odaklanmadığını, aynı zamanda kazanılan belediyelerin hizmet kalitesini artırmak ve kalıcı hale getirmek için çaba gösterdiğini gösterdi.