Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, özel sektörde görev yapan öğretmenleri ile yaptığı görüşmede, öğretmenlerin kamuda ve özel sektördeki statülerinin eşitlenmesine yönelik önemli adımların atılacağına dair vaatlerde bulunuldu. Bakan Tekin, bu kapsamda nisan ayında Meclis'e sunulacak bir kanun teklifiyle öğretmenlerin durumunu iyileştirecek düzenlemeler yapılacağını belirtti.

Kahramanmaraş'ta 4,1 büyüklüğünde deprem Kahramanmaraş'ta 4,1 büyüklüğünde deprem

Ayrıca, taban ücret konusunda özel sektörde çalışan öğretmenlerin beklentilerini karşılayacak üç alternatifli bir çalışmanın yapıldığı ve bu konuda Maliye Bakanlığı ile yoğun istişarelerin sürdüğü açıklandı. Bu çalışmaların sonuçlarının eylül-ekim döneminde yürürlüğe girmesi planlanıyor ve nisan-mayıs aylarında yapılan sözleşmeleri de etkileyeceği vurgulandı.

Görüşme sonrasında özel okul öğretmenleri sendikası, yapılan açıklamalarda Bakan Tekin'in öğretmenlerin haklarını korumak ve taban ücret konusunda adil bir düzenleme yapmak konusundaki kararlılığını memnuniyetle karşıladıklarını belirtti. Bu adımların öğretmenlerin maddi ve manevi açıdan daha iyi koşullarda çalışmalarını sağlayacağına inandıklarını dile getirdiler.

Açıklamanın Tamamı: