Özel okul ücretlerinde kırtasiye,yemek, kıyafet, servis masrafları derken listenin sonu gelmiyor. Bunları yanı sıra ilave kalem gideleri de listeye dahil olunca ücretler dudak uçuklatan rakamlara ulaşıyor. Tepkilere neden olan özel okul ücretlerinde, illere göre fiyat tarifesi gittikçe değişiyor. İstanbul gibi büyükşehirlerde 200 bin liradan başlayan fiyatlar,  2 milyon liraya kadar uzanıyor.

Galericiler yandı! Ticaret Bakanlığı’ndan 6 ay 6 bin kilometre kuralına uymayanlara 2,3 milyar liralık ceza Galericiler yandı! Ticaret Bakanlığı’ndan 6 ay 6 bin kilometre kuralına uymayanlara 2,3 milyar liralık ceza

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından oluşturulan yüzde 57 zam kısıtlaması, kademe geçişlerinde uygulanamıyor. Mesela , bir özel okulda ilkokulu tamamlayıp, ortaokula geçiş yapan bir öğrenci için zam 2 ya da 3 katına çıkabiliyor. Bu fiyat tarifesinden ise veliler şikayetçi olduklarını dile getiriyorlar.

Özel okul yöneticileri de bu durumdan yakınarak, giderleri karşılamakta güçlük çektiklerini söylüyorlar.

Pandemi sürecinde özel okulların KDV tutarları yüzde 1'e düşürülmüştü. Yeni vergi çaışmalarıyla birlikte bu oran yüzde 8'den 10'a yükseldi. Yetkililer, fiyatların daha uygun bir şekilde olabilmesi için KDV tutarlarının indirilmesi bekliyorlar.