Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM), bu hafta sonu iki elektronik sınav düzenleyecek. e-YDS 2024/6 İngilizce sınavı 25 Mayıs Cumartesi günü, e-YDS 2024/7 Almanca/Fransızca sınavı ise 26 Mayıs Pazar günü gerçekleştirilecek.

Ankara, İstanbul, İzmir ve Adana'da bulunan elektronik sınav merkezlerinde saat 10.15'te başlayacak olan sınavlara toplamda 6 bin 866 aday katılacak. Bu sınavlar için 66 salon kullanılacak ve 501 görevli görev alacak. Adaylara sınavlar için 180 dakika süre verilecek.

Havalimanlarında her şey sil baştan! Bu kurallara uymayan uçamayacak! Havalimanlarında her şey sil baştan! Bu kurallara uymayan uçamayacak!

e-YDS 2024/6 İngilizce sınavında ek süre verilmesi uygun görülen adaylar, 30 dakika ilave sürelerini kullanabilecekler.

Sınavlara katılacak adayların kimlik kartlarıyla sınav merkezlerine gelmeleri gerekmektedir. Kimlik kartını kaybeden, kimlik kartı bulunmayan veya kimlik kartında kimlik numarası ile fotoğrafı olmayan adaylar için il ve ilçe nüfus müdürlükleri cumartesi günü açık tutulacak. Bu durumda olan adayların, gerekli işlemleri tamamlayarak sınavlarına katılmaları sağlanacak.