İstanbul Beşiktaş'ta bir ortaokulda okuyan 7. sınıf öğrencisi C.K., arkadaşları arasında çıkan tartışmanın ardından, okul arkadaşı G.N.Ç.'ye saldırdı. Olay, C.K.'nin önce biber gazı sıkıp, ardından ağabeyinin bıçak koleksiyonundan aldığı bıçakla G.N.Ç.'yi yaralamasıyla gerçekleşti.

Sabah gazetesinin aktardığına göre, saldırıdan bir gün önce C.K., G.N.Ç.'nin evine gidip onu parka çağırarak "Seninle yarın okulda görüşeceğiz" demişti. Ertesi gün ilk ders saatinde, C.K. arkadaşının yüzüne biber gazı sıktı ve daha sonra bıçakla yaraladı.

Hastaneye kaldırılan G.N.Ç.'nin akciğer zarında yırtık tespit edildi ve tedavisine devam ediliyor. Okul yönetimi ve emniyet konuyla ilgili soruşturma başlattı.

Bakan Yerlikaya Acı Bilançoyu Paylaştı: 16 Ölü, 2 bin 716 Yaralı Bakan Yerlikaya Acı Bilançoyu Paylaştı: 16 Ölü, 2 bin 716 Yaralı

Dehşet verici olayın ardından yapılan incelemelerde, C.K.'nin 'Yandere Simulatör' isimli şiddet içerikli oyunu oynadığı ortaya çıktı. Bu oyunda, oyuncular okulda sevmediği kişileri tuzağa düşürüp öldürmek ve cinayete ait delilleri yok etmek gibi amaçlara yönlendiriliyor. Konuyla ilgili başlatılan soruşturma çok yönlü olarak devam ediyor.