Milli Eğitim Bakanlığı 81 ildeki okulların yaz tatili için 1 hafta erkenden kapanacağını duyurdu. Bakan Yusuf Tekin, okullarda uygulanacak yeni bir uygulamayla ilgili olarak önemli açıklamalarda bulundu.

TSK personeline ilişkin teklif Komisyonda kabul edildi TSK personeline ilişkin teklif Komisyonda kabul edildi

Bakan Tekin'in yaptığı açıklamada, 81 ildeki tüm okulların eğitim süreci bir hafta önce sona erecek ve son hafta etkinliklere ayrılacak. Bu kararla birlikte, yaz tatiline ilişkin planlarını yapmak isteyen aileler için okulların kapanma tarihi önemli bir bilgi haline geldi.

DERSLER 1 HAFTA ÖNCE BİTECEK


Aileler yaz tatili programını düzenlerken okulun kapanma tarihine göre tatil planlarını yapıyor. Bu kapsamda okulların kapanacağı tarih önem teşkil ediyor. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin ise Konuya ilişkin yaptığı açıklamada okullarda görülen derslerin planlanandan bir hafta önce biteceğini açıkladı. Bu doğrultuda okulların son haftası ders işlenmeyecek bunun yerine etkinlik programları düzenlenecek.

Ülke genelindeki tüm okulları yakından ilgilendiren yeni uygulama doğrultusunda okullar kapanmayacak lakin dersler sona erecek. Çocuklar okulun son haftasında sadece Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen müfredata göre etkinlikler yapacak.