İstanbul Güneşli Mahallesi'nde bir ilkokulda iddiaya göre, 9 Ocak günü 9 yaşındaki öğrencinin, annesini arayıp öğretmeninin kendisine şiddet uyguladığını söyleyip, şikâyet etmesi üzerine, anne Fatma Konaçoğlu ve baba Yakup Konaçoğlu okula gitti. Okul müdürüne yönlendirilen aile, öğrenciler de sınıftayken öğretmenin yanına gitti. Öğretmen Yahya B. ile veliler arasında tartışma yaşandı. Okulda bulunan diğer öğretmenler ve görevliler tarafından sınıftan çıkarılan Fatma Konaçoğlu ve Yakup Konaçoğlu müdürün odasına indi. İdareciler ve öğretmenlerle tartışmaya devam eden Fatma Konaçoğlu, müdahale etmek için gelen müdür yardımcısına da tokat attı. Müdür yardımcısının da kadına karşılık vermesiyle olay büyüdü.

KAMERA KAYIT ALTINA ALDI
Olay, okulun güvenlik kamerası görüntülerine de yansıdı. Müdür yardımcısının odasına birkaç saniye arayla giren iki velinin, sonrasında odadan çıkıp koşarak üst kattaki sınıfa girdiği, bu sırada çocukların hızla dışarı çıktığı görüldü. Görüntülerde, tartışmayı duyan diğer öğretmenlerin sınıflarından çıktığı, anne ve babanın öğrenciyle beraber bir alt katta bulunan okul müdürünün odasına indiği, anne Fatma Konaçoğlu'nun, müdür yardımcısına tokat attığı, müdür yardımcısının ise karşılık verdiği görülüyor. Aile daha sonra çocuklarıyla birlikte okuldan ayrılarak polis merkezine gitti. Taraflar birbirlerinden şikayetçi oldu. Ailenin, öğrencinin kaydını başka bir okula aldıracağı öğrenildi.

'ÖĞRETMEN YÜZÜME YUMRUĞU GEÇİRDİ'
Şikayetçi olan Fatma Konaçoğlu, "2 aydır sınıf öğretmeni ile çocuğumun arasında sorun vardı. Çocuğuma şiddet uyguluyordu, üçüncü kez yaşandı. Bugün saat 07.30'da çocuğumu okula bıraktım, iş yerime geçtim. Saat 11.00'de çocuğum ağlayarak, başkasının telefonundan beni aradı, 'Anneciğim öğretmenim beni feci bir şekilde darbetti' diyerek, aradı. İş yerimden izin alıp okula geldim. Okulda gerçekten çocuğum çok kötü bir durumdaydı. İlk önce idareye girdim, girer girmez müdür yardımcısı bana saldırdı. Küfür, hakaretler. Koşarak sınıfa çıktığımda, kapıdan girmemle birlikte öğretmen yüzüme yumruğu geçirdi. Bütün öğrencilerin, çocuğumun gözü önünde beni rencide etti. Sonra beni iterek sıranın üzerine yatırdı, boğazımı sıktı, nefes alamaz hale geldim. Öğretmenden darp gördüm, müdür yardımcısından darp gördüm. Darp raporlarımı hastaneden aldım, gereken yerlere şikayetimi yaptım. İki aydan beri Milli Eğitime üç kez şikâyete gittim. Gereken hiçbir şey yapılmadı. Üç kez polis karakoluna gidip, şikâyette bulundum, hiçbir şey yapılmadı. Ve bugün bu olay yaşandı. Öğretmenin elinden peşimden gelen eşim kurtardı. Şikayetçiyim" dedi.

'ERKEK BİR ÖĞRETMEN TARAFINDAN DARP GÖRDÜ'
Baba Yakup Konaçoğlu ise, "Bugün eşim beni arayıp öğretmenin çocuğumuzu darbettiğini söyledi, ben de koşarak okula geldim. Eşim benden önce gelmişti. Sınıfa çıktığımda öğretmen, eşimin boğazına sarılmış, sıranın üzerine yatırmış bir vaziyette gördüm. Boğazını sıkarak elinden aldım. Öğretmen tarafından darp gördü eşim ve çocuğum" şeklinde konuştu.

Daha önce çocuğunun önünün kesildiği anlara ait görüntüleri gösteren Fatma Konaçoğlu, "Daha önce de okulda olan bir sorundan dolayı, akrabaları ile birlikte beni tehdit ettiler. Ben okula gelmeyince, okul çıkışı çocuğumun önünü kestiler. Çocuğumu 3 akrabasına darbettirdiler. Videolar da burada" ifadelerini kullandı. Çocuğun 3 kişi tarafından önünün kesilmesi ise güvenlik kamerasına yansıdı.