Erzurum'un Maksut Efendi İlkokulu'nda görev yapan sınıf öğretmeni, giydiği kıyafet nedeniyle okul müdüründen uyarı aldı.

Asgari ücretin yükselmesini halaylarla kutladılar Asgari ücretin yükselmesini halaylarla kutladılar

Erzurum’un Palandöken ilçesindeki Maksut Efendi İlkokulu’nda sınıf öğretmenliği yapan D.Y, giydiği kıyafet nedeniyle okul müdürü Muammer Bulut’tan uyarı aldı. Ayrıca okul müdürü D.Y.’nin eşine de hakaret etti. Hem D.Y. hem de eşi E.Y. müdür hakkında suç duyurusunda bulundu.

BirGün'den Tolga Uğur'un haberine göre 25 Nisan günü yaşanan olayda okul müdürü Bulut, öğretmen D.Y.’ye yaklaşarak, “Ben sizle çoktandır görüşecektim. Hatta kıştan beri görüşmek istiyordum fakat fırsat bulamadım. Sizin giyiminiz yöremize uygun değil. Bu şekilde eleştiri alırsın. Buradan çıktığında, yolda yürüdüğünde başına gelmedik kalmaz” diyerek öğretmeni uyardı. Öğretmen, eşi E.Y.’ye yaşananları anlattı. Ardından, E.Y., okul müdürü M.B’yi arayarak neden eşine mobbing uyguladığını sordu. E.Y, okula giderek müdüre “Benim eşimin kıyafetine karışamazsın” dediğinde ise müdür Bulut, “Eşin zaten iyi biri olsa bu kılıkta okula gelmezdi” şeklinde karşılık verdi. Sonrasında E.Y. ile Müdür Bulut arasında arbede yaşandı.

ÖĞRETMEN ŞİKAYETÇİ OLDU

Öğretmen D.Y., müdür Muammer Bulut’tan “tehdit, hakaret içeren sözler” ve “sürekli olarak mobbinge uğradığı” için şikayetçi oldu ve cezalandırılmasını istedi. Okul Müdürü Bulut ise kendisinin de şikayetçi olduğunu söyleyerek, "Yargıya intikal etmiş bir olay. Detaylara inmek istemiyorum. Olayların basına yansımasını istemiyoruz" diye konuştu. 

Yaşanan tartışmanın ardından öğretmen D.Y., okul bahçesinde aracındayken, İmam Hatip Ortaokulu 8. Sınıf öğrencisi M.G.’nin aracını tekmelediğini de ifadesinde belirtti. D.Y., hem maddi zararının karşılanmasını hem de öğrencinin gereken cezayı almasını talep etti.