Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, öğretmenlerin yaz dönemi mesleki çalışma programının başladığını duyurdu. Tekin, "Geçtiğimiz eğitim öğretim yılını değerlendirme ve yeni eğitim öğretim yılına hazırlık aşaması olan mesleki çalışmalarımıza bugün başlıyoruz" dedi.

Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli İncelenecek

Bakan Tunç'tan Kerem Kınık açıklaması: Hata varsa düzeltilir Bakan Tunç'tan Kerem Kınık açıklaması: Hata varsa düzeltilir

Bu yılki mesleki çalışma programı, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli'nin incelenmesine ayrıldı. Öğretmenler, haziran dönemi mesleki çalışmalara, görev yaptıkları illerde veya tercih edecekleri herhangi bir ilde katılabiliyor.

Bakan Tekin'den Mesaj

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, öğretmenlere seminer çalışmalarında kolaylık dileyerek şunları kaydetti:

"Değerli meslektaşlarım,

Geçtiğimiz eğitim öğretim yılını değerlendirme ve yeni eğitim öğretim yılına hazırlık aşaması olan mesleki çalışmalarımıza bugün başlıyoruz. Tüm öğretmen arkadaşlarımıza seminer çalışmalarında kolaylıklar diliyorum. Bakanlık olarak bu seminer döneminde yeni müfredatı tanıtmak ve yeni eğitim yaklaşımımız hakkında meslektaşlarımızı bilgilendirmek ana hedeflerimiz arasındadır. Ayrıca öğretmenlerimizin yeni öğretim programlarının felsefi altyapısına hakim olması maarif anlayışımız için çok değerlidir. Bu vesileyle mesleki çalışma döneminin sizler için en verimli şekilde geçmesini temenni ediyor, çalışmalarınızda kolaylıklar diliyorum."