İsteyen öğretmenlere ek ders karşılığında yaz tatilinde online çalışma fırsatı sunuluyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen Ulusal Araştırma Projesi ABİDE kapsamında, öğrencilerin sınavlarını puanlamak üzere öğretmen görevlendirmesi yapılacak. Proje kapsamında görev almak isteyen öğretmenlerin, ilgili branşlardan olmaları ve Temmuz ayının ikinci haftasından sonra puanlama çalışmalarını yapmaları planlanıyor.

Çanakkale Köprüsü, Avrasya Tüneli, Osman Gazi... Ek vergi geliyor Çanakkale Köprüsü, Avrasya Tüneli, Osman Gazi... Ek vergi geliyor

Çalışma programında, 4., 8. ve 10. sınıfların puanlamaları için farklı tarihlerde ve 1'er hafta olarak planlanıyor. Bu nedenle, uygun branşta olan bir öğretmen, birden fazla sınıf düzeyindeki puanlamada görev alabilecek. Görevlendirilen öğretmenler, internet bağlantısı olan bir bilgisayardan puanlama çalışmalarını gerçekleştirebilecekler.

Proje kapsamında Türkçe, Matematik ve Fen Bilimleri öğretmenleri görev alabilecekler. Görev alacak öğretmenlere, görev süresince ek ders ücreti ödemesi yapılacak. Proje kapsamında görev almak isteyen öğretmenler, 31 Mayıs Cuma gününe kadar okul müdürlüklerine bildirebilecekler. Bu sayede, öğretmenler yaz tatilinde online çalışarak ek gelir elde edebilecekler.