Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 2023-2024 eğitim-öğretim yılı sene sonu seminer çalışmalarını il dışında gerçekleştirmek isteyen öğretmenler için başvuru tarihinin 2 Haziran'da sona ereceğini duyurdu.

Son Başvuru Tarihi: 2 Haziran

Geçtiğimiz günlerde MEB tarafından yapılan açıklamada, Haziran seminerlerinin öğretmenlerin isteğine bağlı olarak farklı illerde gerçekleştirilebileceği belirtildi. Bu kapsamda başvurular, veri.meb.gov.tr adresi üzerinden kabul edilmeye başladı. İl dışında seminer çalışması yapmak isteyen öğretmenlerin başvuru süresi yarın doluyor.

Görevlendirmeler 3 Haziran’da Başlıyor

İl Milli Eğitim Müdürlükleri, 3 Haziran itibarıyla başvuru yapan öğretmenleri, görev yaptıkları okul ile aynı tür okullara görevlendirecek. Bu sayede öğretmenler, 20-28 Haziran tarihleri arasında seminer çalışmalarını farklı illerde gerçekleştirebilecek.

Amca ile yeğenin arazi anlaşmazlığı faciaya dönüştü: 3 ölü Amca ile yeğenin arazi anlaşmazlığı faciaya dönüştü: 3 ölü

Başvuru Detayları

  • Başvuru Tarihi: 2 Haziran son gün
  • Başvuru Adresi: veri.meb.gov.tr
  • Görevlendirme Başlangıç Tarihi: 3 Haziran
  • Seminer Çalışma Tarihleri: 20-28 Haziran

Önemli Noktalar

  • Seminer çalışmaları, öğretmenlerin görev yaptıkları okulların türüyle aynı türdeki okullarda gerçekleştirilecek.
  • Bu uygulama, öğretmenlere farklı illerde seminer çalışması yapma imkânı sunarak deneyimlerini ve bilgilerini artırma fırsatı verecek.

Öğretmenlerin bu fırsatı kaçırmamaları ve başvurularını zamanında yapmaları önem taşıyor. Başvuruların son günü olan 2 Haziran tarihini kaçırmamak için gerekli işlemlerin bir an önce tamamlanması gerekiyor.